Zbiorniki na wodę na wyprawy górskie

Miłośnicy górskich wypraw wiedzą, jakie piękne bywają górskie szczyty, zarówno latem, jak i zimą. Strome zbocza i łagodne zejścia, wysokie szczyty i niskie pagórki, otoczone zielonymi terenami, pełnymi niesamowitej roślinności, dzikich zwierząt, których piękno widać na każdym kroku.

Zbiorniki na wodę mogą mieć różnorodne zastosowania i przeznaczenie

zbiornik na wodęZimą również jest fantastycznie. Biały puch pokrywający góry nie odbiera im uroku, a pozowała zjeżdżać na nartach i snowboardzie. Tak, górskie wyprawy są bardzo przyjemne, nawet jeśli są męczące. Jak możemy pomóc sobie w długich wędrówkach? Jaki sprzęt powinniśmy ze sobą zabrać? Na pewno przydadzą się nam plastikowe zbiorniki na wodę. Nie musimy już pakować do plecaków kilku butelek wody, ani nieporęcznych baniaczków, żeby zawsze mieć pod ręką źródło czystej wody pitnej. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli wybieramy się też na kemping, a droga przez góry jest tylko jednym z elementów naszej wyprawy. Zbiorniki na wodę posiadają poręczną rączkę, dzięki której możemy je wygodnie nosić i stawiać na ziemi. Mieszczą od kilku, do nawet kilkunastu litrów wody, ale musimy pamiętać o tym, ile jesteśmy w stanie udźwignąć i że poza wodą będziemy zabierać także inne rzeczy, zatem trzeba sprawdzić wagę pakunków przez wyruszeniem w trasę. Takie plastikowe zbiorniki na wodę, które zabieramy ze sobą w góry są oczywiście mniejsze niż zbiorniki na olej opałowy dwupłaszczowe, które mamy u siebie w domu, choć zrobione są z podobnych materiałów, mają podobny kształt, wagę i są równie praktyczne. Czasem plastikowe zbiorniki na wodę przypominają kanistry samochodowe na benzynę, choć nie jest to reguła.

Jeśli zbiorniki na wodę nam nie odpowiadają to zawsze możemy wziąć ze sobą wielką butelkę wody, albo kilka mniejszych, z których łatwiej będzie się korzystać. Jedna dużą butlę czy zbiornik lepiej się nosi, niż kilka walających się butelek w plecaku.