Żaluzje fasadowe z Kielc

W kieleckich sklepach z akcesoriami do okien znajdziemy szeroki wybór osłon okiennych. Ich zadaniem jest zabezpieczanie przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, które mogą utrudniać codzienne czynności wykonywane w danym pomieszczeniu. Na przykład oglądanie telewizji – gdy promienie odbijają się od ekranu, właściwie nic nie widzimy. Również w przypadku pracy przy komputerze, świetlne refleksy sprawiają, że całkowicie tracimy komfort.

Wybór żaluzji do domu

żaluzje oferowane w kielcachTo właśnie dlatego musimy wybrać odpowiednie osłony okienne, które zabezpieczą nas przed takimi sytuacjami. Żaluzje oferowane w Kielcach to między innymi żaluzje fasadowe. To nieco droższe modele od tych klasycznych, jednak ich użytkowanie jest naprawdę przyjemne. To dlatego są warte swojej ceny. Producent dostarcza nie tylko samą żaluzję, ale i dopasowany do niej uchwyt teleskopowy wraz z prowadnicami, system samonośny, szyny i inne niezbędne elementy. W dodatku żaluzje fasadowe dostępne są w różnych wersjach. Na przykład jest to model z dwoma sznurami, z których jeden podnosi żaluzję, drugi zaś – obraca lamele w celu dostarczenia do pomieszczenia odpowiedniej ilości światła. Alternatywę stanowi wersja ze sznurem zamkniętym, gdzie za pomocą jednego elementu możemy wykonać obie czynności.

żaluzje oferowane w kielcachDostępne są również modele na korbę lub też z systemem elektrycznym, gdzie za podnoszenie ich i opuszczanie, jak i obracanie lameli, odpowiada przełącznik zamontowany obok okna. Wybór opcji zależy od naszych oczekiwań. Dla niektórych komfortowe są już ręczne żaluzje, inni zaś wolą te elektryczne. W przypadku elektrycznych ich montaż jednak jest o wiele bardziej problematyczny i powinien być przeprowadzony przez profesjonalistę. W końcu należy stworzyć system elektryczny, dlatego tutaj niezbędne jest posiadanie uprawnień elektryka. Samodzielnie lepiej nie podejmować się takiego zadania. Jeżeli jednak zależy nam na samodzielnym montażu, powinniśmy wybrać którąś z ręcznych wersji rolet. Z pewnością będziemy zadowoleni, ponieważ pod pozostałymi względami taka roleta niczym nie różni się od tej elektrycznej. Jest równie wytrzymała oraz trwała.

Poprawnie zamontowana roleta nie będzie wymagała wymiany przez naprawdę długi czas – jeśli oczywiście będziemy także eksploatować ją w sposób prawidłowy. Takie żaluzje dostępne są nie tylko w wersji prostokątnej, ale także w innych ciekawych kształtach. Możemy zdecydować się na przykład na żaluzję trójkątną lub trapezową. W niektórych przypadkach ograniczone jest całkowite unoszenie żaluzji, a można jedynie obracać lamelami. Wszystko więc zależy od tego, czego oczekujemy.