Zalety samplerów świec zapachowych

Niektórzy producenci świec zapachowych umożliwiają swoim klientom przetestowanie zapachu przed zakupem dużej świecy. Do tego celu służą właśnie samplery świec, pachnące tak samo, jak ich większe wersje. Choć są to nieduże świece, to jednak czas ich palenia to zwykle kilkanaście godzin.

Do producentów samplerów należą m. in. Kringle Candle i Yankee Candle Śląsk i inne południowe i zachodnie tereny Polski to dobre miejsca, aby poszukać sklepów, w których można na żywo sprawdzić, jak pachnie wybrana świeca, aby nie kupować jej w ciemno.

Samplery, poza czasem palenia (zwykle do 10-15 godzin) wyróżniają się też zapachem, który w niczym nie ustępuje większym wersjom świecy. Olejki eteryczne, prawdziwe i naturalne, nie podrabiane olejki zapachowe, pachną wystarczająco intensywnie, aby jedna świeca wypełniła zapachem średnich rozmiarów pokój.

Samplery są znakomitym rozwiązaniem dla osób lubiących testować nowe zapachy, nie lubiących monotonii i często zmieniających zapachowy klimat w swoim domu. Cena małych świec pozwala na sprawdzenie kilku, kilkunastu zapachów w cenie jednej dużej świecy, dlatego nie pozwalają one na nudę. Są też dobrą okazją do poszukania tego jednego, jedynego zapachu, który powinien nam towarzyszyć na co dzień. Wystarczy poszukać świec wykorzystujących podobne zapachy, aby przekonać się, jakie połączenie najbardziej nam odpowiada.

Miłośnicy łączenia ze sobą różnych zapachów z pewnością ucieszą się również z możliwości zakupu wosków zapachowych. Można je nie tylko palić w kominkach w całości, ale też mieszać ze sobą kawałki różnych wosków, aby stworzyć unikalną mieszankę.

świeca zapachowa