Zalety i wady drzwi przeszklonych w domu

Drzwi wewnętrzne to jeden z elementów mieszkania, który powinien być wysoko postawiony na liście priorytetów dotyczących zakupów do domu. W końcu to dzięki nim można cieszyć się prywatnością i chwilą dla siebie. Aktualnie na rynku można znaleźć różnego rodzaju drzwi, w odmiennych stylach i stworzone z innych materiałów. Jednym z popularniejszych modeli są drzwi przeszklone.

Parę słów o drzwiach przeszklonych

drzwi przeszkloneJakie są ich zalety i wady? Przede wszystkim jedną z największych zalet, i jednocześnie czynników, na które najwięcej osób zwraca uwagę, jest ich ciekawa stylistyka. Szkło, które jest głównym elementem tych drzwi, daje duże możliwości dekoracyjne. Wpływa na unowocześnienie wyglądu pomieszczenia i dzięki dużemu wyborowi wśród dostępnych wzorów, może stanowić jeden z głównych elementów dekoracyjnych przedpokoju czy też salonu. Obecnie istnieją drzwi przeszklone z nadrukami i grawerem, stworzone ze szkła przezroczystego lub matowego. Kolejną zaletą przeszklonych drzwi jest możliwość doświetlenia pomieszczenia. Oczywistym jest, że podczas wyboru drzwi wewnętrznych należy zwrócić uwagę na kolor ścian pomieszczeń oraz ich wielkość. Dzięki temu drzwi mogą zostać dopasowane tak, aby rozświetlić pokój lub go powiększyć. Drzwi przeszklone dzięki tej zalecie są najczęściej wybierane do łazienki lub małego pokoju, w którym dostęp do światła jest istotny. Ponadto, tego typu drzwi odznaczają się także mocnym szkłem, które zapewnia bezpieczeństwo domownikom.

drzwi przeszkloneWytrzymałe, solidne szkło hartowane nie grozi zdrowiu. Zaletą jest także to, że drzwi przeszklonych są odporne na wilgoć. Na tym jednak plusy się kończą. Drzwi przeszklone mają swoje wady, które może nie są aż rażące, ale dla wielu mogą sprawiać problem. Jako że drzwi mają w sobie szkło nie nadadzą się do pomieszczeń, w których chce się intymności. Prześwitujące szkło może przeszkadzać, szczególnie w toalecie, gdzie wszystko będzie widać. Na szczęście jest na to sposób, a mianowicie szkło matowe, przez które widać tylko zarys sylwetki. Osoby, którym nie przeszkadza prześwitywanie, mogą jednak uznawać za problematyczne podatność na zabrudzenia tych drzwi. Wystarczy lekkie dotknięcie dłonią szkła, a już zabrudzenie będzie widoczna gołym okiem. Wadą może to być niska odporność na hałas. Drzwi ze szkłem nie będą tak dobrze tłumić dźwięków z otoczenia, tak jak zwykłe drzwi wewnętrzne.

Podsumowując, drzwi przeszklone są jednym z najbardziej znanych modeli drzwi wewnętrznych. Nie oznacza to jednak, że mają same dobre strony – zabrudzenia, brak prywatności i przenikający hałas wielu osobom mogą przeszkadzać. Nie są to jednak wady, które znacząco wpływają na komfort przebywania w danym pomieszczeniu.

Opublikowany w Dom