Zalety domków ogrodowych z drewna

Drewniany domek ogrodowy to naprawdę dobry wybór – wygląda atrakcyjnie nawet po upływie wielu lat, jeżeli oczywiście został odpowiednio zaimpregnowany preparatem antygrzybicznym oraz chroniącym przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Domek ogrodowy elegancki i trwały

domek ogrodowyTaki domek ogrodowy należy jednak regularnie konserwować, odświeżać, a czasami przydatne jest także gruntownie odnowienie (raz na kilka lat), dzięki czemu możemy pozbyć się zewnętrznej warstwy drewna, która została już nadgryziona zębem czasu, i znów pokazać drewno od najlepszej strony. Wystarczy zedrzeć zewnętrzną warstwę, wyszlifować powierzchnię i na nowo ją pomalować. Ale domek z drewna ma o wiele więcej zalet. Przede wszystkim, jeśli chodzi o takie domki na narzędzia, to nie ma żadnego problemu z rozbudową domku lub modyfikacjami wprowadzanymi w jego wnętrze. Jeśli tylko chcemy, możemy dodać dodatkowe półki czy haczyki do powieszenia jakichś narzędzi. Ale uwagę zwraca nie tylko funkcjonalność drewnianego domku, lecz także jego ekologiczność. W końcu drewno to materiał naturalny, jest więc całkowicie przyjazne dla środowiska i potrafi bez problemu wpisać się w krajobraz. Dzięki niemu mamy poczucie łączności z naturą, a oprócz tego, że widok drewna wpływa na nas pozytywnie, to jeszcze taki domek ogrodowy w Poznaniu prezentuje się naprawdę elegancko, a przy tym jest trwały.

domek ogrodowyTo cały zestaw pozytywnych cech. Ujawnią się one jednak jedynie wówczas, gdy do budowy domku zostanie zastosowane odpowiednie drewno – i nie chodzi tutaj o jego gatunek, ponieważ on ma najmniejsze znaczenie, ale o właściwą długość sezonowania. Optymalny czas przechowywania drewna na świeżym powietrzu wynosi półtora roku. Ten czas pozwala na ustabilizowanie wilgotności drewna, co sprawia, że zaczyna ono stanowić materiał konstrukcyjny o bardzo dobrych właściwościach. Ograniczone zostają możliwości występowania pęknięć, odkształceń czy wypaczeń, nawet podczas intensywnej eksploatacji. To dlatego przy zakupie drewna na domek ogrodowy, należy zwracać szczególną uwagę na to, jak długo drewno było sezonowane. W innym wypadku możemy niemile się zdziwić, a przecież z całą pewnością zależy nam na tym, aby nasz domek nie tylko prezentował się atrakcyjnie i był elementem reprezentacyjnym w naszym ogrodzie, ale także by mógł doskonale pełnić swoją rolę przez naprawdę długie lata.

Wybierając dobre drewno, zabezpieczymy się przed koniecznością wymiany domku na nowy po upływie krótkiego czasu eksploatacji. Prawdopodobnie raz zakupiony domek będzie nam służył już do końca.