Wyposażenie nowoczesnego salonu

Urządzając własne mieszkanie, czy dom, możemy postawić na sporą kreatywność. Ich wyposażenie będzie zależne od przeznaczenia pomieszczeń, zaplanowanie przestrzeni użytkowej i stref odpoczynkowych oraz miejsc na przechowywanie różnych rzeczy może być problematyczne przy mniejszym dostępnym metrażu. Jednym z najbardziej przydatnych mebli łączących kilka powyższych cech jest kanapa narożna. Wiele modeli oferuje w nich możliwość zorganizowania dodatkowego miejsca do spania w mieszkaniu, przy zapewnianiu komfortu w ciągu dnia, będąc jednocześnie pojemnym schowkiem na przykład na pościel.

Narożnik do salonu – zalety

Narożnik do salonu zastąpi łóżko i szafę, oszczędzając sporo miejsca i pieniędzy na zakup dodatkowych mebli. Wiele z nich posiada możliwości rozbudowania, poprzez dokupienie pasujących kolorystycznie i stylowo elementów, takich jak dodatkowe moduły, poduszki, zagłówki, podłokietniki czy otwierane podnóżko-skrzynie. Narożniki często stoją w małej odległości od stolików kawowych, które często zastępują duży stół w domu, więc kanapa staje się substytutem krzeseł w jadalni, stwarzając miejsce spożywania posiłków. Czas wolny często wtedy spędzany jest na kanapie, po najedzeniu się do syta od razu możemy odpocząć na miękkim siedzisku, uciąć sobie drzemkę, bądź włączyć telewizor, lub konsolę i się zrelaksować. Zapraszając rodzinę czy znajomych intuicyjnie zajmą oni miejsca w centralnym punkcie salonu.

Często zdarza się, że salon połączony jest z aneksem kuchennym. Przy aranżacji wnętrza nie można zapominać o tym, by strefa przeznaczona na odpoczynek nie zostawała naruszana przez złe ulokowanie mebli. Nie można dopuścić do sytuacji, gdy przejście do innego, ważnego pomieszczenia będzie przecięte przez strefę relaksu, ponieważ zburzy to dobrą komunikację między nimi. Mając ograniczoną przestrzeń, możemy zdecydować się na postawienie przy jednej ze ścian meblościanki, która rozwiąże problem dodatkowych szaf w pokoju. Przeszklone drzwiczki ochronią przed kurzem książki, kolekcje płyt, czy szklanek, jednocześnie ukazując zawartość. Meblościanki często mają wyznaczoną strefę na telewizor, co rozwiązuje logistyczne rozterki i wtedy naszą kanapę narożną możemy ustawić pod przeciwległą ścianą.

Dla urozmaicenia wnętrza nowoczesne telewizory, przy niskim poborze prądu w momentach spoczynku mogą pełnić funkcję obrazu i ozdoby. Obraz możemy dowolnie dostosować do naszego wnętrza i humoru. Małe powierzchnie wymuszają rozwiązania kompaktowe i przemyślane. Połączone funkcjonalności mebli stają się przymusem, którego jednak można polubić ze względu na praktyczność. Narożniki łączą kilka mebli w jedno, będąc najbardziej uniwersalnym i najchętniej używanym elementem wyposażenia większości salonów.