Wyposażenie eleganckiej łazienki

Kiedy mowa o eleganckim wystroju większość z nas od razu pomyśli o salonie lub sypialni. Jednak w obecnych czasach, przy nowoczesnych rozwiązaniach i ogromie ofert, możemy zadbać o gustowne dodatki do każdego wnętrza. Łazienka nie jest tutaj wyjątkiem. Odpowiednio dobrane baterie do umywalki, słuchawki do prysznica, a nawet tekstylia łazienkowe mogą dodać wnętrzu elegancji i szyku.

Armatura i stylowa aranżacja

armatura łazienkowaObecne rozwiązania dostępne na rynku są równie nowoczesne, co praktyczne. Większość producentów, zwłaszcza tych, którzy za przedmiot pracy wzięli sobie wyposażenie łazienek, wciąż kładzie największy nacisk na funkcjonalność swoich produktów. W końcu łazienka to szczególne miejsce w każdym domu. Stąd niezależnie od tego, jak piękny jest dany element wyposażenia, gdyby nie był praktyczny — nie mógłby cieszyć się popularnością. Nawet najprostszy przedmiot – jak baterie umywalkowe – może dodać elegancji i szyku naszemu wnętrzu. Wybór odpowiednich baterii jest bardzo istotny, w końcu mają one służyć nam wiele lat, wymieniamy je dopiero w przypadku awarii, po latach użytkowania, lub w trakcie generalnego remontu łazienki. Elegancka armatura łazienkowa może przełożyć się na ostateczną aranżację naszej łazienki – nawet jeśli wnętrze jest na wskroś klasyczne, może dodać mu wytwornego wykończenia.

armatura łazienkowaWybór odpowiednich baterii umywalkowych, prysznicowych czy natryskowych powinien paść jeszcze przed wykończeniem ścian w łazience. Zwłaszcza gdy bierzemy pod uwagę baterie naścienne lub podtynkowe. W tych ostatnich mechanizm sterujący strumieniem wody jest całkowicie schowany w ścianie, a na jej powierzchni znajduje się jedynie dźwignia z ozdobnym przełącznikiem, pozwalająca na odkręcanie i zakręcanie wody. Taką elegancką i dyskretną armaturę łazienkową pokochali miłośnicy nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Częstym wyborem są także proste i eleganckie, wysokie baterie, które pasują zarówno do umywalek, jak i wanny. Ekologicznym rozwiązaniem jest montowanie tych z jednym uchwytem, pozwalających one na oszczędność wody. Pamiętajmy o odpowiednim sposobie montażu – musimy mieć na uwadze, by armatura łazienkowa pasowała nie tylko do aranżacji wnętrza, ale przede wszystkim do miejsca, gdzie będzie mocowana.

Po zamontowaniu zadbajmy o odpowiednią pielęgnację baterii i słuchawek prysznicowych. To elementy, które często trudno się czyści, a duża wilgotność sprzyja rozwojowi kamienia i innych zanieczyszczeń. Zaopatrzmy się w środki czystości, które nie zaszkodzą naszym bateriom, a pomogą zachować im pierwotny blask.