Wyjątkowe wykończenie wnętrz – cegła dekoracyjna

Dopasowanie aranżacji wnętrza do gustu konkretnych osób nie zawsze jest proste. Często użytkownicy sami są niezwykle niezdecydowani i nie mają pojęcia o tym, w jaki sposób ma wyglądać ich mieszkanie. Dla poszukiwaczy innowacyjności oraz sposobu na połączenie w swoim wnętrzu klasycznych elementów z nowoczesnym kunsztem i wyszukaniem, producenci materiałów wykończeniowych przygotowali coś specjalnego.

Biała cegła na ścianę

biała cegła dekoracyjnaGładką ścianę można w bardzo prosty sposób uatrakcyjnić, układając płytki imitujące tradycyjną cegłę. Dlaczego system ten cieszy się dużą popularnością? Ponieważ sprawia, że pomieszczenie prezentuje się znacznie bardziej elegancko i wyszukanie. Białe, gładkie ściany powoli stają się nudne, dlatego wiele osób poszukuje taniego sposobu na uatrakcyjnienie wnętrz. Poszukują rozwiązań, które same w sobie będą stanowiły bardzo ciekawy efekt, a po ich wypełnieniu wymarzonym wyposażeniem, staną się wyjątkowe. Biała cegła dekoracyjna na ścianę nie ma wymiarów tradycyjnego elementu murowego. Występuje w postaci drobnowymiarowych płytek, których odpowiednie przyklejenie do ściany sprawia, że imitują one klasyczną ścianę. Do zamocowania tych detali wykorzystuje się klasyczne mieszanki kleju, które są gotowe w workach. Wystarczy wymieszać suchą mieszankę z wodą według zaleceń producenta, nałożyć na płytkę i przyłożyć ja do zagruntowanej wcześniej ściany.

biała cegła dekoracyjnaCały proces przebiega bardzo podobnie jak w przypadku montaży tradycyjnych płytek ceramicznych, które często montowane są w łazienkach lub kuchniach, dlatego z instalacją tych imitujących ceglany mur z pewnością poradzi sobie każda firma oferująca kompleksowe wykańczanie wnętrz. Biała cegła dekoracyjna jest więc prosta w montażu. Powstające pomiędzy płytkami spoiny można wypełnić fugą, która również kupuje się w sklepie z materiałami budowlanymi. Ponieważ drobnowymiarowe elementy wykończeniowe posiadają specyficzny kształt, wiele osób decyduje się na ich montaż tylko na jednej ścianie. Jeżeli zostaną one zainstalowane w sposób przemyślany, możemy uzyskać efekt optycznego powiększenia pomieszczenia. Ze względu na swoją unikalność oraz ponadczasowy charakter, dekoracyjne płytki przypominające cegłę są chętnie stosowanie przez właścicieli restauracji oraz kawiarni.

Biała ściana 3D, wraz z wyrazistymi meblami oraz dodatkami sprawia, że klienci bardzo dobrze czują się w danym miejscu. Dodatkowo można uatrakcyjnić ścianę poprzez zamontowanie do niej dodatkowego oświetlenia. Najbardziej efektownie sprawdzają się diody LED, które mogą tworzyć iluminacje w różnych kolorach.