Wyciszenie biur i sal konferencyjnych

Wyciszenia akustycznego potrzebują nie tylko studia muzyczne. To rozwiązanie, które ceni się także w biurach czy salach konferencyjnych. Czasem nowoczesne i przyjemne estetycznie biura okazują się bardzo nieprzyjazne dla pracowników. Wszystko przez ogrom dźwięku, który odbija się od pustych ścian.

Panele wyciszające 3D

panele akustyczne 3dDuże, puste pomieszczenia sprzyjają niekomfortowym hałasom. Dlatego coraz więcej biur decyduje się na użycie odpowiedniego wyciszenia na ścianach. Wówczas dźwięk nie odbija się od ścian i nie potęguje wrażenia hałasu na sali. W pomieszczeniach konferencyjnych pozwala nie tylko na minimalizowanie hałasu podczas zagorzałej dyskusji, wycisza też pomieszczenie w taki sposób, by szum nie rozpraszał ludzi w sąsiadujących pokojach. Systemy wyciszające poleca się między innymi firmom telemarketingowym, gdzie na otwartej przestrzeni duża grupa handlowców prowadzi nieustanne rozmowy. Całe szczęście w obecnych czasach istnieją rozwiązania, które pozwalają cieszyć się akustycznym wyciszeniem i eleganckim wykończeniem ścian. Jednym z najlepszych pomysłów połączenia właściwości wyciszających i niebanalnego wyglądu są panele akustyczne 3D z korka. Ten ekologiczny materiał wykazuje naturalne właściwości izolacji akustycznej.

panele akustyczne 3dWygląda też niezwykle estetycznie – trójwymiarowe elementy nadają dotychczas płaskiej ścianie ciekawej struktury. Na rynku dostępne są przeróżne wzory paneli. Z łatwością znajdziemy takie, które nie tylko spełnią swoją wyciszającą funkcje, ale nadadzą też wnętrzu przytulnego charakteru. Pamiętajmy, że samo otoczenie także wpływa na jakość pracy. Montaż paneli akustycznych z korka jest niezwykle prosty – specjalnym środkiem przykleja się je bezpośrednio na ścianie. Możemy wybrać te, które tworzą estetyczny, prosty wzór, lub takie, które możemy kreatywnie łączyć w abstrakcyjne zawijasy. Korek ma naturalny, ciepły odcień, który ociepli pomieszczenie. Jednak we współczesnych ofertach znaleźć można modele różnorodne kolorystycznie. Od nas zależy, czy zdecydujemy się na spokojną, jednokolorową elewację, czy puścimy wodze fantazji i ściana w naszym biurze lub sali konferencyjnej rozbłyśnie różnymi barwami. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że korek jest materiałem w pełni ekologicznym.

Zwłaszcza współcześnie zwracamy ogromną uwagę na to, czy nasze produkty są przyjazne dla środowiska naturalnego. Możemy zaopatrzyć się w panele, które powstały z odpadów wytwarzanych w trakcie produkcji korków do win. Te, prócz ekologicznego charakteru, będą dodatkowo przyczyniać się, do minimalizacji powstawania śmieci.