Wkrętarki dedykowane do pracy z płytami gipsowymi

Wszelkiego rodzaju elektronarzędzia, które służą profesjonalistą podczas pracy muszą być trwałe i poręczne. Dostosowanie ich do zadań mobilnych, dzięki wykorzystaniu akumulatora sprawia, że są bardzo cenione w wielu branżach. Najczęściej jednak podczas wielu prac budowlanych wykorzystuje się wkrętarki.

Wkrętarka z różnymi prędkościami

wkrętarka do płyt gipsowychSą one urządzeniami uniwersalnymi ze względu na wiele pasujących końcówek, ponieważ każda praca wymaga innych. Dlatego w sklepach pojawiają się wkrętarki dedykowane do konkretnego użytku, by móc spełnić oczekiwania operatorów. Ekipy remontowe na swoim wyposażeniu często posiadają wkrętaki dedykowane do pracy z płytami gipsowymi. Muszą być one specjalnie dostosowane, by nie uszkodzić delikatnych powierzchni podczas przykręcania. Dlatego poza solidną budową i prostym użyciem liczy się także odpowiedni dobór mocy. Jest to najważniejszy parametr brany pod uwagę podczas zakupu. Poręczna wkrętarka do płyt gipsowych powinna posiadać też prędkość obrotową dobraną do rodzaju wykonywanej pracy, ponieważ wpływa ona na szybkość i łatwość wkręcania. Przy elektronarzędziach warto zwrócić większą uwagę na zastosowany akumulator – najlepszy jest litowo-jonowy charakteryzujący się duża wytrzymałością podczas stałej pracy oraz szybkim trybem ładowania. Wykonując montaż w ciasnych miejscach duże znaczenie ma także poręczność.

wkrętarka do płyt gipsowychLekkie wkrętarki sprawdzą się zdecydowanie lepiej przy pracy z płytami gipsowymi, ponieważ nie będą tak obciążały ręki i pozwolą dokładnie przykręcić śruby mocujące. Pracując z różnymi konstrukcjami przyda się także szybkowymienny ogranicznik pozwalający sprawnie zmieniać końcówki. Poza tym regulacja obrotów, cicha praca wpływają na komfort w trakcie remontu. Profesjonaliści cenią sobie ciche urządzenia, które pozwalają solidnie wykonać prace w krótkim czasie, a jednocześnie dbają o bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego wykorzystanie systemu chroniącego przed rozprzestrzenianiem się pyłu będzie dodatkowym atutem. Płyty gipsowe są bardzo specyficznym materiałem, a ich montaż wymaga użycia specjalnych narzędzi. Muszą posiadać one wystarczająco dużą moc by w szybkim tempie wkręcić mocowania jednocześnie nie uszkadzając konstrukcji.

Wybiera się więc wkrętarki dedykowane do tego rodzaju pracy, które są wyposażone w specjalny silnik i konstrukcję pozwalającą na jak najmniejsze obciążanie ręki. Poręczne uchwyty i akumulator pozwalają na działanie w nawet najmniej komfortowych miejscach. Wkrętarki mogą posłużyć także jako wiertarki jeśli tylko posiada się specjalną końcówkę.