Wielofunkcyjność zadaszeń basenowych

Posiadanie swojego basenu w ogrodzie to świetna opcja na miłe spędzanie czasu latem. Niestety, kiedy pogoda przestaje dopisywać, basen staje się bezużyteczny. Na szczęście jest na to rozwiązanie – montaż zadaszenia basenowego. Dzięki niemu korzystanie z basenu będzie bardziej komfortowe i będzie można to robić nie tylko podczas idealnej pogody. Poza tym, dzięki zadaszeniu woda w basenie będzie czystsza przez dłuższy czas. Osoby, które cenią sobie funkcjonalne rozwiązania, z pewnością docenią walory tego rozwiązania. Dzięki zastosowaniu zadaszenia będzie można zaznać choć trochę prywatności, jeśli sąsiadujące domy znajdują się tuż obok.

Po co są zadaszenia basenowe?

Praktyczne zadaszenie basenowe umożliwiają korzystanie z basenu niemal przez cały rok, nawet podczas opadów deszczu, czy wietrznej pogody. Warto zdecydować się na sprawdzone zadaszenia basenowe – ceny uzależnione są od wielkości basenu oraz wysokości konstrukcji. Dzięki zastosowaniu zadaszenia temperatura wody będzie utrzymywana na odpowiednim poziomie, nie będzie dochodziło do dużych strat ciepła wywołanych np. przez wiejący wiatr. Specjalna konstrukcja umożliwia swobodne poruszanie się przy basenie, co jest praktycznym rozwiązaniem, kiedy po kąpieli będzie miało się ochotę zrelaksować na leżaku. Zadaszenie basenowe sprawia, że do wody nie będą dostawały się zanieczyszczenia z drzew, przez co woda będzie dłużej czysta.

Dzięki zadaszeniu można chronić basen również przed opadami atmosferycznymi. Konstrukcja posiada solidny udźwig pokrywy śnieżnej, zatem niestraszne będą jej nawet bardzo śnieżne zimy. Zaokrąglony kształt zadaszenia będzie powodował, że śnieg nie będzie utrzymywał się na nim, tylko spadał na ziemię. Rozwiązanie to znacznie ułatwia odśnieżanie zadaszenia. Konstrukcja zadaszenia jest teleskopowa, zatem bardzo łatwo można rozsuwać i zasuwać zadaszenie. Design zadaszenia świetnie komponuje się z ogrodem, tworząc harmonijną całość. Można zdecydować się na przeszklenia przezroczyste lub na matowe, które nieco zmniejszą ekspozycję osób korzystających z basenu.

Na rynku dostępne są również zadaszenia basenowe o niskiej konstrukcji. Przy zastosowaniu tego typu konstrukcji korzystanie z basenu również jest możliwe, jednak nie da się korzystać z jego brzegu. Rozwiązanie to jest tańsze, zatem osoby, którym zależy na niższych kosztach, mogą rozważyć również taką opcję. Zadaszenia tego rodzaju również stanowią świetną ochronę wody przed zanieczyszczeniami. Dzięki zadaszeniu basen będzie zabezpieczony przed korzystaniem z niego osób niepowołanych czy zwierząt.