Urządzenie mieszkania w nietypowym wnętrzu

Obecnie w wystroju wnętrz istnieje wiele trendów, dzięki czemu osoby planujące urządzanie domu czy mieszkania nie mają problemu ze znalezieniem wymarzonych mebli czy dodatków. Jednym z tych trendów jest łączenie w jednym wnętrzu elementów klasycznych z nowoczesnymi, co przejawia się szczególnie wyraźnie w trendzie urządzania współczesnych mieszkań w starych budynkach.

Architekt wnętrz bywa niezastąpiony

architekt wnętrzNie chodzi jedynie o typowe budynki mieszkalne, ale także o przerabianie tych, które nigdy wcześniej nie były uważane za miejsca, w których ktoś zamieszka: w fabrykach, budynkach gospodarczych, użyteczności publicznej, szkołach czy nawet… kościołach. Pomimo popularności takich przedsięwzięć, niewiele osób potrafi samodzielnie stworzyć i zrealizować od podstaw projekt przerobienia takiego miejsca. Najczęściej zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie osoby zawodowo zajmującej się projektami wnętrz. Dobry i sprawdzony architekt wnętrz działający w Gdańsku będzie potrafił stworzyć funkcjonalną przestrzeń mieszkalną, zachowując przy tym klimat oryginalnego miejsca i podkreślając najciekawsze elementy wystroju oraz maskując niedociągnięcia i niedogodności. Przykładem miasta, w którym pojawia się coraz więcej takich projektów jest Gdańsk, w który coraz częściej nowi właściciele starych budynków szukają sposobów na ożywienie i unowocześnienie jakiejś przestrzeni i nadanie jej nowego celu, ale brakuje im na to konkretnego planu.

architekt wnętrzNie można ukrywać, że projektowanie wnętrz w takiej sytuacji jest trudne i wymagające, ale zarazem daje bardzo dużo satysfakcji, gdy osiągnie się oryginalny efekt końcowy. Mieszkania na przykład w starej fabryce nigdy nie będą wyglądały jak te w nowoczesnych blokach, ale w tym też tkwi ich największa zaleta. Dobry architekt podkreśli to, co we wnętrzu jest najciekawsze: niezwykłe, duże okna, oryginalne cegły na ścianach, rozległą przestrzeń. Dla budynku skazanego na zapomnienie i degradację, co nierzadko spotyka takie miejsca, zainteresowanie nowego inwestora jest najlepszym, co może je spotkać. Istotne jest jednak, żeby jego wystrojem zajmowała się osoba doświadczona, nie bojąca się eksperymentów, a jednocześnie mająca do nich spore wyczucie, ponieważ aranżacja wnętrz takich budynków będzie trudniejsza, niż to się wydaje.

Czy warto zamieszkać w byłej fabryce lub stajni? Jest to z pewnością rozwiązanie dla osób odważnych, które cenią sobie swój indywidualizm, a miejsce zamieszkania traktują jako formę ekspresji. Nie ulega też wątpliwości, że takie miejsce ma niepowtarzalny klimat, którego nie można odtworzyć gdzie indziej.