Układanie kostki w ogrodzie – dobry pomysł?

Projektując nasz nowy ogród chcemy zadbać o to, żeby był ładny, przestrzenny i funkcjonalny. Musimy zdecydować o wyborze naprawdę wielu elementów, jak na przykład o odpowiednich roślinach. Dużym dylematem jest również dla wielu z nas, czy kostka brukowa to dobre rozwiązanie.

Układanie kostki nie należy do łatwych

układanie kostkiRozważmy zatem wszystkie zalety i wady założenia w naszym ogrodzie kostki brukowej. Przede wszystkim minusem może okazać się cena. Nie tylko materiał jest bardzo kosztowny, ale układanie kostki nie należy do najprostszych zadań, a to wymusiło by na nas wynajęcie firmy, która pełni usługi brukarskie. Kosztowny materiał i opłacenie firmy może okazać się już zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu, jednak należy spojrzeć na to z perspektywy czasu. Położona dobrze kostka brukowa będzie nam służyła przez długie lata. Nie wymaga ona żadnej okresowej konserwacji. Raz dobrze wykonana usługa, może nas pozbawić kłopotu na bardzo długo. W przypadku posiania wyłącznie trawnika już pojawiają się dodatkowe koszty. Musimy dbać o odpowiednie nawodnienie oraz kupować nawozy. Co roku będziemy musieli również odnawiać powierzchnię z trawy, ze względu na zniszczenia spowodowane przez samochody i wydeptywanie. Zatem będzie to piętrzyło koszty przez kilka kolejnych lat.

Porównując zatem, ilość pracy i pieniądze włożone w kostkę są stosunkowo niższe niż w przypadku trawników. Aspekt estetyczny jak najbardziej również będzie spełniony. Możliwości jakie oferuje nam dzisiaj brukarstwo w Bydgoszczy są niezliczone. Szeroki wybór kolorów i kształtów na pewno nas przekona.