Transport samochodem z hds.

Roboty budowlane zazwyczaj dzielą się na roboty ziemne, roboty przygotowawcze, roboty fundamentowe, roboty murowe, montaż dachu oraz roboty wykończeniowe.

Transport hds jest opłacalną formą transportu drewna

transportPodczas większości wykonywania tych robót potrzebne są materiały, które dostarcza na teren budowy samochody. Te samochody ciężarowe bardzo często mają ramię hds, które pomocne jest podczas załadunku oraz rozładunku. Transport hds w Olsztynie, ale i w innych częściach Polski jest bardzo popularny. W jednej maszynie ma się dwa urządzenia: samochód oraz dźwig. Dźwig stanowi ramię hydrauliczne z wysięgnikiem. Przy pomocy takich samochodów można transportować na przykład beton towarowy na płyty drogowe lub systemy kominowe. Istnieje wiele rodzajów pojazdów z dźwigami hds. Najczęstszy podział zależy od zasięgu pracy czy udźwigu. Samochody takie wysięgnik hds mogą mieć zlokalizowany zaraz za kabiną lub w tylnej części pojazdu. Najczęściej wysięgniki są zamontowane na samochodach ciężarowych lub na ciągnikach siodłowych. Najczęściej na budowach są używane wysięgniki o małym udźwigu (od 4 do 5 ton) i małym zasięgu swojej pracy. Pracę ramienia hds ułatwia rotator, który jest małym silniczkiem, który może obracać się wokół własnej osi, co jest pomocne podczas odpowiedniego umiejscawiania elementu na ciężarówce. Większość samochodów ciężarowych ma zamontowany wysięgnik w tylnej części pojazdu. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku doczepiania kolejnych przyczep. Takie wysięgniki są wyposażone w sterowanie ręczne. Samochody ciężarowe z hds nie tylko wykorzystuje się na budowie. Korzystają z nich strażacy czy firmy oferujące pomoc drogową. Również takie samochody wykorzystują pracownicy lasów, którzy mają załadować lub rozładować ścięte drzewa.

Można je także stosować do transportu kontenerów morskich, silosów, maszyn, zbiorniki, samochody czy elementów prefabrykowanych.