Sztachety komorowe do ogrodzenia wokół domu

Wiele osób lubi pielęgnować ogród – i nie kojarzy tego z pracą, a z prawdziwą przyjemnością. Pięknie wyglądający ogród jest dla nich wystarczającą nagrodą za poniesione wysiłki. Jednakże równo przystrzyżona trawa oraz harmonijnie wykonane nasadzenia to może być zbyt mało. Tłem bowiem dla takiego ogrodu jest zawsze ogrodzenie. Warto więc wybrać takie, które będzie robiło naprawdę dobre wrażenie.

Ogrodzenie ze sztachet komorowych

sztachety ogrodzeniowe komoroweZ pewnością wiele osób od razu zrezygnuje z ogrodzenia betonowego, które jest po prostu ciężkie i prezentuje się zimno, a nie o taki efekt w ogrodzie nam chodzi. Również ogrodzenie stalowe nie ma nam wiele do zaoferowania jeśli chodzi o stworzenie przyjaznego klimatu. Wydaje się więc, że najlepszym wyborem będzie ogrodzenie wykonane z drewna. Tutaj jednak pojawiają się problemy związane z jego pielęgnacją – nawet pomimo impregnacji potrafi ono pękać czy tracić intensywny kolor. Na szczęście producenci proponują wobec drewna ciekawe alternatywy, jedną z nich stanowią kompozytowe sztachety ogrodzeniowe komorowe. Wykonane są one z połączenia włókien drzewnych z odpowiednimi żywicami polimerowymi. Dzięki nim właśnie parametry techniczne są tak dobre – wymienia się przede wszystkim wytrzymałość na naprawdę wysokim poziomie.

sztachety ogrodzeniowe komoroweTakie sztachety komorowe charakteryzuje również odporność na warunki atmosferyczne, a więc na to, na co drewno jest najbardziej czułe. W tym wypadku jednak nawet codzienna ekspozycja na intensywne promienie słoneczne nie doprowadzi do wyblaknięcia sztachet ani do ich pękania. Żadnego wpływu na wygląd ogrodzenia nie będą miały też opady. Dlatego jest to całkowicie bezpieczny wybór dla osób, które chcą, aby ogrodzenie wyglądało estetycznie nawet po upływie wielu lat. Producenci wskazują na to, że wygląd takich sztachet nie zmieni się po czasie. Jeśli uważamy, że to interesująca opcja, warto zastanowić się nad doborem odpowiedniej długości sztachety. Zazwyczaj producenci proponują kilka możliwości – są to sztachety 0,95 m, 1,45 m czy 2,90 m. Dzięki temu możemy tworzyć segmenty o takiej długości, która najbardziej nam odpowiada. Takie sztachety dostępne są też w różnej grubości i szerokości.

W pierwszym przypadku najczęściej jest to 20 mm, jeśli chodzi zaś o szerokość takiej deski, to jest to 80 lub 92 cm. Jak widać, wybór pozwoli każdemu znaleźć sztachety spełniające wszystkie oczekiwana. Stworzone za ich pomocą ogrodzenie na pewno będzie prezentować się atrakcyjnie pod względem wizualnym, a i jeśli chodzi o parametry techniczne, żaden kupujący nie powinien na nie narzekać.