Stylowa sypialnia z szablonami malarskimi

Od dawna marzyła mi się niecodzienna sypialnia. Chciałam, że była ona osobista i odzwierciedlała chociaż część mojej osobowości, dlatego w końcu zdecydowałam się na remont. Musiałam jednak najpierw rozejrzeć się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu aranżacji wnętrz.

Szablony malarskie to dobry pomysł!

szablony malarskiePierwsze co, musiałam wybrać styl jaki chciałabym, aby miała moja sypialnia. Wiedziałam, że ludwikowskie czy kolonialne meble to zupełnie nie moja bajka. Bardziej czułam się w stylu shabby chic, nowoczesnym bądź zen. Zdecydowałam się w końcu na małe połączenie stylu zen z nowoczesnym. W związku z czym, na podłogę obowiązkowo wybrałam ciemne drewno, z materiału tego również musiały być i meble. Zgodnie z kultem zen, konieczne są materiały naturalne. Poza tym, aby zachować kontrast ściany musiały być jasne i proste. Aby jednak nie popadać w zupełną melancholię postanowiłam zainwestować w szablony malarskie i urozmaicić monotonną farbę odrobiną koloru. Szablony na ścianę jakie wybrałam to bambusy, a także kwiaty storczyka. Nad łóżkiem natomiast umieściłam czarną farbą stare przysłowie, które zawsze powtarzała mi mama. Oczywiście musiałam kupić szablony do malowania na zamówienie, gdyż niestety w internecie nie udało mi się znaleźć takiej sentencji.

Całość dopełniły żywe kwiaty liściaste, oczywiście obowiązkowo storczyki i ozdoby stylu zen jak kamienie, drewniane figurki. Poza tym łóżko nakryłam sypialnianą narzutą i wyłożyłam dużymi, ozdobnymi poduchami. Końcowy efekt był zadowalający i oczywiście całkowicie oddawał moją osobowość.