Sprzedaż szkła do aranżacji wnętrz

Od dawna chciałam pracować na własny rachunek. Zaczęłam więc szukać pomysłu na siebie i własny biznes. Interesowałam się trochę aranżacją wnętrz, w związku z czym chciałam iść w tym kierunku. Wiedziałam, że jako dekoratorka nie miałam szans wybić się na rynku.

Szkło do kuchni jest kosztownym przedsięwzięciem

szkło do kuchniPierwsze co przyszło mi do głowy to panele szklane. Może tak zająć się firmą zajmującą się ich produkcja? Jednak po przeanalizowaniu rynku stwierdziłam, że jest to dla mnie zbyt droga inwestycja. Nawet gdybym chciała sprzedawać samo szkło laminowane to i tak musiałabym zainwestować w maszynę do druku, a do tego cięcia szkła, bo przecież szkło do kuchni wymaga dopasowania do elementów dekoracyjnych jak np. gniazdka, czy włączniki szkła. Trzeba było więc wymyślić coś innego, co mieściłoby się w moim budżecie przeznaczonym na założenie własnej firmy. Pomysł wpadł mi do głowy, gdy byłam na zakupach i szukałam narzuty na łóżko. Wszystkie były oklepane, i wykonane z kiepskiej jakości materiałów. Z racji, że wiedziałam co nieco o szyciu, postanowiłam zająć się szyciem poszewek na poduszki, zasłon, narzut i innych elementów dekoracyjnych z materiału. Nawet dobrej jakości maszyna do szycia, nie kosztowała mnie wiele, a dodatkowo nie musiałam wynajmować lokalu, gdyż pracować mogłam w domu.

Biznes szybko się rozwijał i coraz więcej osób interesowało się moimi wyrobami w związku z czym zatrudniłam paru pracowników do wykonywania zleceń, a sama zajęłam się projektowaniem. Po jakimś czasie powstał nawet spory zakład, ale mimo to nie robimy produktów hurtowo, gdyż moją domeną od początku miała być oryginalność. 

Opublikowany w Dom