Sposoby na czyszczenie parapetów z kamienia

To w jaki sposób będziemy czyścić nasze parapety zależy oczywiście głównie od rodzaju materiału, z jakiego są one wykonane. To samo będzie dotyczyło czyszczenia kominków. Zazwyczaj szyba kominkowa jest tego samego rodzaju, jednak to czym kominki są obudowywane różni się, wtedy musimy korzystać ze specjalnych środków chemicznych.

Parapety z kamienia nie są łatwe w pielęgnacji

parapety z kamienia poznańParapety z kamienia też mają różne rodzaje. Mogą to być parapety marmurowe, bądź wykonane z konglomeratu, te drugie są skomplikowane w pielęgnowaniu. Ich nieodpowiednie czyszczenie może doprowadzić do utraty połysku. Dlatego właśnie należy stosować środki jedynie ściśle do tego przeznaczona. Mają one obojętne pH i powierzchnia parapetów jest bezpieczna. Wszystkie ostre, tak zwane żrące środki czystości w tym przypadku są zabronione. Rzeczą, o której należy również pamiętać kiedy ma się parapet z konglomeratu, jest, to że nie lubią one kwaśnych środków, kwasy działają bowiem niekorzystnie na wygląd. Prostsze do pielęgnowania są parapety z kamienia poznań, na przykład marmurowe. Wtedy wystarczy woda ze środkiem o obojętnym odczynie, takim jak mydło. Można oczywiście skorzystać z usług firmy sprzątającej, która w swoich usługach ma też czyszczenie specyficznych parapetów, takich firm jest w Polsce naprawdę dużo.

W Poznaniu są nawet firmy, które sprzątają tylko parapety. Jeśli chodzi o czyszczenie kominków warto jest użyć specjalnych środków, które usuną zabrudzenia z szyby, normalnie ciężkie do zmycia. W przypadku zarówno i parapetów i kominków najlepiej korzystać ze środków do tego przeznaczonych.