Spieki kwarcowe jako materiał na podłogi

Spieki kwarcowe zostały stworzone w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony konsumentów. Odpowiadają one wymogą estetycznym nowoczesnej architektury, jak również aranżacji wnętrz. Użycie spieków kwarcowych otwiera innowacyjną sferę jakości nie tylko w kategorii płyt ściennych, ale również jako materiał służący do pokrycia podłóg.

Montaż podłogi ze spieków kwarcowych

montaż spieków kwarcowychZe spieków kwarcowych wykonać można także meble, zaaranżować wystój kuchenny oraz powierzchnie roboczą. Kwarcospieki występują w wielu formatach oraz grubościach. Ich estetyczny i atrakcyjny wygląd sprawa, iż są one montowane zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych. Montaż spieków kwarcowych zależny jest od tego, na jakich powierzchniach ma być zainstalowany. Technika, jak i rodzaj kielni zależny zasadniczo od rodzaju wybranego spoiwa do instalacji spieków na wybranym podłożu, bądź powierzchni. Montaż nie jest skomplikowany, po doborze odpowiedniego kleju, wystarczy go rozprowadzić na całej powierzchni za pomocą zębatej pacy, następnie tę samą czynność należy powtórzyć na spodzie spieku kwarcowego. Gdy spiek montowany jest na podłodze należy również pamiętać o nałożeniu spoiwa także na krawędzie. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ sprawi to, iż spieki zostaną prawidłowo zamontowane i nie ulegną przemieszaniu, jak i zniszczeniu podczas użytkowania.

podłoga ze spieków kwarcowychPodczas instalacji płyt kwarcowych na ścianie pamiętać trzeba o zachowaniu odpowiedniej szerokości szczelin destylacyjnych, nie są one potrzebne zaś podczas montażu spieku na podłodze. Materiał ten idealnie nadaje się do pokrycia elewacji wentylowanych, ze względu na swoją lekkość oraz formę. Płyta kwarcowa wykorzystywana do pokrycia ściennego waży zazwyczaj od siedmiu do ośmiu kilogramów na metr kwadratowy. Zastosowanie spieków kwarcowych jest jednak szersze, wykorzystywane są także jako blaty użytkowe w domach oraz w przemyśle. Meble kwarcowe są nowoczesne oraz estetyczne. Wnoszą powiew świeżości do wnętrz. Łazienka oraz kuchnia z blatem kwarcowym jest niezwykle awangardowa i pasuje do wielu wnętrz. Blat ten jest odporny na zaplamienia oraz zarysowania. Cechują się także niską nasiąkliwością, co powoduje, iż są one bardziej trwałe niż blaty z kamienia naturalnego.

Obecnie spieki stosuje się również jako fronty szafek oraz jako pokrycie powierzchni tuz nad blatem kuchennym pod szafkami. Umożliwia to łatwe utrzymanie czystości i estetyczny wygląd. W centrach handlowych dostrzec można także zlewy kwarcowe. Tworzą one spójną całość z blatem, co zapewnia niezwykle nowoczesną stylistykę oraz niepowtarzalny design.