Solidne podstawki tarasowe

Tarasy wentylowane stały się niesamowicie popularnym trendem w ostatnich latach, podbija on rynek budownictwa i coraz częściej możemy je zauważyć w bardzo wielu domostwach, które szukają rozwiązań praktycznych i względnie tanich. Taka konstrukcja cechuje się wysoką funkcjonalnością i bardzo estetycznym wyglądem, dlatego też bez problemu znalazła ogromną rzeszę swoich zwolenników, którzy bez wahania decydują się na ten typ tarasu.

Podstawki tarasowe do montażu

 podstawki tarasoweJego kolejną, ogromną zaletą jest fakt, że sam w sobie posiada on odpowiedni system odwadniania który funkcjonuje dzięki przerwie pomiędzy samym tarasem, a gruntem. Dzięki temu woda nie osadza się na jego powierzchni, a spływa bezpośrednio pod niego i z pomocą grawitacji przechodzi dalej odchodząc do gruntu. Dlatego też trzeba zachować odpowiednie kąty budując tego typu taras. Przestrzeń ta jest także pełna możliwości do wykorzystania na wiele innych sposobów, dlatego też jest to rozwiązanie niesamowicie praktyczne. W tej przestrzeni możemy przeprowadzić liczne instalacje, czy różnego rodzaju kable. Niezależnie czy jest to zasilanie, alarm, czy nawet hydraulika, przestrzeń ta nadaje się świetnie do ukrycia instalacji każdego rodzaju. Tarasy tego typu wyglądają także niezwykle estetycznie, gdyż nie posiadają na zewnątrz żadnych, widocznych łączeń. Tak samo jak z każdej ich strony, ponieważ mocowane są one tylko od spodu, co jest ich niezaprzeczalnym atutem wizualnym. Dodatkowo, tarasy tego typu są niesamowicie proste w montażu, dlatego też każdy jest w stanie wykonać to samodzielnie bez większego problemu.

 podstawki tarasoweWymagane jest odpowiednie podłoże w postaci kamiennych, drewnianych, lub syntetycznych płyt, które będą odpowiednio pasować do naszej estetyki, oraz mocne podstawki tarasowe na których będziemy je montować. Na podstawkach nie powinniśmy oszczędzać, gdyż jest to jedyny element, który trzyma nasz taras w miejscu, a i tak jest bardzo tani. Za pomocą podstawek łączy się płyty w na ich rogach, każda podstawka odpowiada za połączenie czterech płyt, dzięki czemu cała konstrukcja jest niesamowicie solidna i stabilna, tworząc praktycznie jedną całość. Należy jednak zachować odpowiednią odległość od ziemi, która pozwoli na swobodną wentylację i odprowadzanie wody. Wszystkie instalacje jakie zamontujemy w takiej przestrzeni należy odpowiednio zabezpieczyć przed wodą.

Nie musimy przejmować się ewentualnymi awariami, gdyż w przeciwieństwie do standardowego tarasu, w razie naprawy, kucie podłoża nie jest wymagane. Każdy element jest niesamowicie prosty do zdemontowania, bez uszkadzania go.

Opublikowany w Dom