Ścinanie drzew za pomocą podnośnika

Chociaż każdy z nas wie, jak ważne jest dbanie o przyrodę, nierzadko zdarza się, że drzewa rosnące w pobliżu budynków zaczynają stwarzać zagrożenie. W związku z tym konieczna jest często wycinka takich drzew. Oczywiście trzeba posiadać na to pozwolenie, ważne są też odpowiednie sprzęty. Piła tutaj nie wystarczy, ponieważ nie zetniemy takiego drzewa przy pniu, gdyż spadający kolos mógłby uszkodzić któryś ze znajdujących się w pobliżu budynków.

Podnośniki do zadań alpinistycznych

usługi hdsW takiej sytuacji konieczna jest wycinka gałęzi od samej góry, aż stopniowo schodzi się coraz niżej i można zlikwidować już tylko pień główny, nie posiadający żadnych gałęzi. Aby przeprowadzić takie prace, konieczne jest zastosowanie podnośnika. Dzięki niemu wykonywanie zadań alpinistycznych jest całkowicie bezpieczne. Takie rozwiązanie sprawdza się także wówczas, gdy na nowym terenie pod budowę rosną drzewa, których inwestor chce się pozbyć. Jeśli interesuje nas taki podnośnik na budowę – Trójmiasto posiada wiele firm, które zajmują się wynajmem tego typu urządzeń. Nie ma bowiem sensu kupowanie takiej maszyny na własny użytek, skoro będziemy z niej korzystać jedynie raz. Wynajem wydaje się być o wiele bardziej sensowny, zwłaszcza że obecnie jest on dostępny w naprawdę atrakcyjnej cenie.

PodnośnikiOkreślamy konkretny termin i na ten czas dostajemy podnośnik na budowę. Oczywiście musimy wywiązać się z umowy i oddać go w terminie, inaczej bowiem możemy zapłacić karę. Podnośnik na placu budowy można wykorzystać także w inny sposób niż tylko do wycinki drzew. A mianowicie, jeśli powstaje budynek wielokondygnacyjny, możemy poprzez podnośnik dostarczać na najwyższe piętra materiały budowlane, które inaczej musielibyśmy dźwigać w rękach, wchodząc schodami na samą górę. A tak to pakujemy do kosza potrzebne materiały, na platformę wchodzi też jeden pracownik, a następnie na samej górze podaje materiały osobie znajdującej się na danym piętrze budynku. Jest to zdecydowane przyspieszenie prac, a przy tym sprawia to, że nasi budowlańcy mniej się męczą i mogą swoje siły przeznaczyć na bardziej sensowne zadania niż noszenie materiałów.

Podnośniki koszowe są wykorzystywane w Trójmieście także do prac ogólnobudowlanych, na przykład do napraw czy odświeżania elewacji. Również gdy chcemy zamontować reklamę wielkoformatową na szczycie budynku, dzięki podnośnikowi zrobimy to bez żadnego problemu. A co najważniejsze, całkowicie bezpiecznie, bowiem stosowanie podnośników koszowych zdecydowanie ogranicza ryzyko wypadków podczas wszelkiego rodzaju prac alpinistycznych.