Rusztowania na małe budowy

Budując dom jednorodzinny, tak naprawdę nie potrzebujemy wielkogabarytowych maszyn oraz dużego sprzętu. Jednakże i tak musimy liczyć się z koniecznością przeprowadzenia prac na wysokościach (chociaż jest to wysokość niewielka), na przykład podczas tynkowania elewacji lub wykańczania jej w inny sposób.

Rusztowania niewielkich rozmiarów

rusztowania aluminiowe jezdne compactW takiej sytuacji niezbędne będzie coś, co zapewni nam bezpieczeństwo – a tym jest zawsze rusztowanie. Dzięki perforowanej platformie, nie ma możliwości poślizgnięcia się podczas chodzenia po niej. Nie ryzykujemy więc upadkiem z wysokości i możemy spokojnie realizować konkretne prace. Rusztowanie takie powinno być stabilne. Ale należy przy tym pamiętać, że będziemy musieli wykończyć nie jedną ścianę budynku, a wszystkie cztery! Zatem w każdym z tych miejsc musi pojawić się rusztowanie – rozbieranie jednego rusztowania i przenoszenie go w inne miejsce będzie niepotrzebnie zabierać czas, który moglibyśmy poświęcić na wykonanie innego zadania. Dlatego właśnie dużym zainteresowaniem firm budowlanych oraz osób prywatnych decydujących się na budowę domu, cieszą się rusztowania jezdne. Są one wyposażone w niewielkie, ale wytrzymałe oraz stabilne kółka (z hamulcem), dzięki którym można szybko transportować rusztowanie!

rusztowania aluminiowe jezdne compactTakie mobilne rozwiązanie jest prawdziwym udogodnieniem, z którego warto korzystać. Jednakże takie rusztowanie musi szczególnie charakteryzować się wysoką jakością, a poziom stabilności musi być jak najwyższy, dlatego warto wybierać rozwiązania jedynie od sprawdzonych producentów. Z pewnością dobrze sprawdzą się polecane przez wielu rusztowania aluminiowe jezdne compact oferowane przez znanego producenta. Jak nazwa serii wskazuje, są one kompaktowe, dostosowane do niewielkich budów. Ich wysokość wynosi bowiem raptem 160 lub 180 cm (w zależności od wybranego modelu). Wykonanie z aluminium sprawia, że są niezwykle solidne, a przy tym lekkie, dlatego ich montaż nie powinien sprawić nikomu najmniejszej trudności. Takie rusztowania posiadają też barierki przy podeście, dzięki czemu zdecydowanie zwiększa się bezpieczeństwo pracy na wysokości.

Kończąc i podsumowując temat, warto jeszcze raz podkreślić, że na niewielkich budowach najlepiej sprawdzają się kompaktowe rusztowania jezdne, które można szybko transportować w dowolne miejsce, bez żadnego wysiłku, ponieważ aluminium jest materiałem naprawdę lekkim. Takie rusztowania compact dostępne są u producenta w naprawdę dobrej cenie, dlatego ta nie powinna stanowić dla nas bariery, która uniemożliwi nam ten zakup.