Rodzaje napędów do bram skrzydłowych

Brama jest częścią każdego ogrodzenia. To na niej skupia się wzrok i ona reprezentuje całą posiadłość. W związku z tym przywiązuje się do niej dużą wagę, dlatego przy budowie domu, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu, tak by móc bez problemu z niego korzystać. Wiele osób decyduje się na stosowanie automatyki, która pomaga w obsłudze bramy.

Napęd o konstrukcji śrubowej

Napędy do bram dwuskrzydłowych	Sprawdzi się przy wszystkich jej typach i przede wszystkim jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Popularne są bramy dwuskrzydłowe, jednoskrzydłowe, czy też przesuwne. Dobierane są one zazwyczaj do wielkości działki, ponieważ otwierają się w różny sposób. Decydując się na montaż napędu, który ułatwi korzystanie z całej konstrukcji, należy wziąć pod uwagę, że dzieli się je na mechaniczne i elektrohydrauliczne. Jeśli nie wie się, który rodzaj będzie odpowiedni, warto zwrócić się o pomoc, do osoby doświadczonej, która dobierze odpowiedni sprzęt i poprawnie go zamontuje. Napęd do bramy dwuskrzydłowej często bazuje na tzw. konstrukcji śrubowej. Mogą być one zabudowane lub nie, zależy to od estetyki i gustu właściciela. Jednak by je stosować, długość skrzydła bramy nie może przekraczać siedmiu metrów, a jego waga sześciuset kilogramów. W niektórych napędach zamiast śruby znajduje się siłownik hydrauliczny, który również jest bardzo wytrzymały i trwały. Kolejny rodzaj automatyki, którą stosuje się przy bramach, charakteryzuje się łamanym ramieniem.

Napędy do bram dwuskrzydłowych	Idealnie sprawdzi się przy konstrukcjach, które posiadają szerokie słupy. Nie ma również problemu z jego montażem, jednak trzeba uważać, by skrzydło bramy nie było dłuższe niż cztery metry, a jego waga nie przekroczyła trzystu trzydziestu kilogramów. Ostatnim rodzajem napędu, który można stosować w bramach dwuskrzydłowych, nosi nazwę podziemnego. Głównie ze względu na umiejscowienie, ponieważ jest niewidoczny. Jest to zapewne bardzo ważne cecha. Przy jego montażu należy pamiętać o tym, by zapewnić sprawny odpływ wody. W przeciwnym razie części, które znajdują się pod ziemią, szybko ulegną awarii, kiedy zaleje je woda i nie zostanie usunięta. Ważną rzeczą, przy tego typu konstrukcji jest również możliwość otwarcia bramy do stu osiemdziesięciu stopni, w przypadku poprzednich jest to dziewięćdziesiąt.

Wybór odpowiedniego napędu może być trudny. W związku z tym trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, takich jak waga skrzydła, czy jego długość. W ten sposób będzie się mieć pewność, że konstrukcja, która została wybrana, wytrzyma cały ciężar i będzie mogła pracować przez długi czas.