Rodzaje bram przesuwnych

Kupując bramy wjazdowe nie trzeba martwić się o ich złożenie, czy malowanie. Są one gotowe do użycia, wystarczy je tylko zamontować. Jednak podczas tej czynności należy zwrócić uwagę na najmniejsze elementy, które umożliwiają odpowiednie funkcjonowanie całej konstrukcji. Należy nie tylko umieścić je w odpowiednim miejscu, ale również o nie dbać, tak by nie uległy szybkiemu zniszczeniu.

Wózki z dobrymi rolkami

Wózki do bram przesuwnych Obecnie na rynku wyróżnia się bramy wjazdowe przesuwne, skrzydłowe i automatyczne. Każde z nich są dostosowane do innego rodzaju podwórza. Wybierając je należy skupić się przede wszystkim na tym ile miejsca będą zajmować. Mając do czynienia z małą przestrzenią najlepiej jest zainwestować w te przesuwne. Dzielą się one na samonośne i szynowe. Pierwsze z nich umieszczane są od pięciu do ośmiu centymetrów nad ziemią i wyposażone są w przeciwwagi, które umożliwiają ich prawidłową pracę. Z kolei drugie z nich poruszają się po szynie, dzięki specjalnym wózkom. W związku z tym trzeba pamiętać o usuwaniu z niej liści i innych zanieczyszczeń, tak by wszystko sprawnie działało. Decydując się na ten rodzaj bramy należy pamiętać, że musi być ona dostosowana do długości ogrodzenia, ponieważ po odsunięciu będzie na nie nachodzić od wewnętrznej strony. Jednak najważniejsze jest by zwrócić uwagę na wózek. Najczęściej są one wykonywane ze stali, która odporna jest na mróz, deszcz czy też wysoką temperaturę.

Wózki do bram przesuwnych Dostępne są w wielu rozmiarach, ale przede wszystkim nie rdzewieją i nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Udając się do sklepu branżowego po zakup odpowiedniego sprzętu należy zmierzyć szynę, po które brama będzie się przesuwać i do niej dobierać odpowiednie części. Na rynku najpopularniejsze są wózki o profilach 80x80x5 lub 70x70x4. Pierwsze z nich idealnie sprawdzą się przy bramach, które ważą około 500 kilogramów i mierzą od czterech do sześciu metrów. Drugie z kolei dostosowane są do mniejszych i krótszych wjazdów. Wózki do bram przesuwnych z regulacją nie mają skomplikowanych nazw. Te, które będą miały w terminie liczbę siedemdziesiąt będą przystosowane do szyny 70×70 i tak dalej. Należy również zwrócić uwagę na ilość rolek, które się w nich znajdują. Zazwyczaj będzie ich pięć bądź dziewięć i wykonywane zostaną ze stali lub poliamidu. Można je regulować za pomocą specjalnych śrub, które należy odpowiednio dokręcić podczas montażu.

Wybór odpowiedniej bramy, a potem wózka i szyny nie jest łatwy. W związku z tym ważne jest by przed kupnem dokładnie sprawdzić jaki model będzie najlepszy, a w przypadku wątpliwości dobrze jest skonsultować się z fachowcem w sklepie branżowym. Dzięki temu nie zostanie pominięta żadna kwestia.