Projektowanie mebli hotelowych

Osoby zajmujące się projektowaniem mebli doskonale wiedzą, ze możemy wyróżnić co najmniej kilka rodzajów mebli. Pierwsza kategorią są meble przemysłowe. Są to regały magazynowe, półki sklepowe, lady do obsługiwania klientów. Druga kategoria to meble ,,domowe”, czyli zwyczajne łóżka, stoły,krzesła, szafy, szafki nocne, jakie mamy u siebie w domach.

Meble hotelowe maja być trwałe

meble hoteloweTrzecia kategoria to meble ,,pokazowe”, czyli pokazujące styl danego projektanta i jak wygląda jego najnowsza kolekcja, ale nie są na sprzedaż ani do użytkowania. Mają taka samą funkcję jak ubrania na pokazach mody, które różnią się od tych, które wiszą na sprzedaż. Czwartą kategorią są meble hotelowe. Pozornie mogą one wyglądać tak samo jak meble które mamy w domu, ale tak nie jest. Są to meble mocniejsze, trwalsze, bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W końcu są one bardziej użytkowane przez większą grupę osób, niż nasze meble domowe. Goście zdarzają się różni, więc nie można kupować tanich, licho wykonanych mebli, które zawsze się szybko psują. Odporność mebli jest bardzo ważna, ale nie można również zapominać o wyglądzie i estetyce. Takie meble muszą przypominać te które mamy w domu, żeby wszyscy goście czyli się jak w domu, przytulanie i dobrze. W końcu od rodzinnej atmosfery wiele zależy, zatem wyposażenie wnętrz hotelowych jest bardzo ważne.

Przy projektowaniu mebli pamiętajmy, że bardzo ważne są materiały z jakich są wykonane. Powinny być jak najtrwalsze, żeby nasze meble do hoteli było jak najlepsze. Projektant mebli na pewno nie narzeka na brak pracy i nie będzie narzekał na brak zleceń od hoteli.