Polecane panele podłogowe

Panele podłogowe to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych do wykończenia podłóg. To dlatego, że wykonane są z drewna, a surowiec ten cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem ze względu na klimat, jaki wprowadza do wnętrza. Gdy tylko znajdujemy się w pomieszczeniu, w którym umieszczono elementy drewniane, czujemy przytulną, przyjemną atmosferę.

Zalety dębowych paneli

panele podłogowe z dębu naturalnegoRównocześnie takie elementy często sprawiają wrażenie eleganckich i ekskluzywnym, dzięki czemu każde wnętrze wygląda stylowo. To dlatego, jeśli zależy nam na pięknym domu, warto do wykończenia podłóg wybrać panele podłogowe z dębu naturalnego. Dąb jest najczęściej wybieranym gatunkiem drewna, gdyż prezentuje się naprawdę niebywale. Doskonale sprawdzi się we wnętrzu w każdym stylu, niezależnie od tego, czy jest to wnętrze klasyczne, czy może całkowicie nowoczesne. Dąb potrafi idealnie dopasować się do każdych mebli, dobrze prezentuje się przy jasnych, stonowanych kolorach ścian. Ale oczywiście ciekawych możliwości aranżacyjnych mamy o wiele więcej, tak naprawdę nic nas pod tym względem nie ogranicza, jedynie nasza wyobraźnia. Jeśli jednak nie mamy dobrego pomysłu na stylowe i atrakcyjne wnętrze, dobrze jest skontaktować się ze sprawdzonym, polecanym architektem wnętrz, który wykona dla nas projekt uwzględniający nasze wskazówki, marzenia i życzenia.

panele podłogowe z dębu naturalnegoZ pewnością warto wykorzystać w takim projekcie właśnie panele podłogowe z dębu, chociaż równie ciekawą opcją są na przykład panele bielone – to jednak dobry wybór do wnętrza skandynawskiego czy pomieszczenia w stylu shabby chic. Nowe trendy w aranżacji wnętrz to także szare panele, dostępne w szerokiej gamie odcieni. Pasują zarówno do skromniejszych, jak i do dużych pomieszczeń, a ich neutralny odcień sprawia, że dobrze komponują się właściwie ze wszystkimi rodzajami mebli oraz wszystkimi kolorami ścian. Osoby, które nie boją się nowatorskich rozwiązań, mogą zakupić panele podłogowe z nadrukami, na przykład w postaci napisów z gazet czy starych pocztowych stempli. To doskonały wybór do domu w stylu retro, takie panele zrobią wrażenie na każdym przybyłym.

Minusem jest to, że w przypadku chęci remontu i zmiany stylu wnętrza, będzie to wiązało się z koniecznością wymiany paneli na bardziej „zwyczajne”, a to oczywiście dodatkowe koszty. Wybór jednak zawsze zależy jedynie od nas, jeśli nie boimy się odważnych rozwiązań, warto z tego skorzystać, aby cieszyć się naprawdę oryginalnym, jedynym w swoim rodzaju domem, bez powielania schematów z katalogów wnętrzarskich.

Opublikowany w Dom