Ocieplanie stropu pianką PUR

Stojąc przed koniecznością ocieplenia stropu, z pewnością będziemy zastanawiać się nad tym, który materiał najlepiej zastosować. Obecnie coraz częściej większość właścicieli świeżo budowanych obiektów mieszkalnych stawia na użycie pianki poliuretanowej. Izolacja z takiej piany jest bowiem naprawdę skuteczna.

Ocieplenie stropu dobrym materiałem

ocieplanie stropuPianka pęcznieje dopiero, gdy osiądzie na danej powierzchni. Wówczas pod wpływem powietrza zaczyna tworzyć warstwę całkowicie szczelną, która w dodatku nie posiada żadnych łączeń. To sprawia, że nie ma możliwości, aby tworzyły się mostki termiczne. Zyskujemy więc naprawdę niski współczynnik przenikania ciepła. Pianka poliuretanowa uważana jest więc za najlepszy materiał do ocieplania stropu. Wśród zalet wymienia się także jej niepalność. Jeżeli chcemy zabezpieczyć się przed pożarem, powinniśmy zastosować właśnie pianę poliuretanową, bo w odróżnieniu od styropianu nie będzie ona rozprzestrzeniała ognia. Ze względów bezpieczeństwa jest to więc jeden z lepszych materiałów do termoizolacji. Jeśli interesuje nas skuteczne ocieplanie stropu lubuskie jest województwem, w którym już niemal każda ekipa budowlana wykonuje tę pracę, stosując piankę poliuretanową. Robią tak budowlańcy z Gorzowa, Zielonej Góry i innych miast wojewódzkich.

ocieplanie stropuEkipy dysponują specjalistycznymi sprzętami – agregatami z pompami i pistoletem natryskowym, które umożliwiają skuteczne rozpylanie pianki poliuretanowej na wybranej powierzchni. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż podłoże pod piankę może być dowolne, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Możemy aplikować ją zarówno na beton, jak i na drewno czy metal. W każdej sytuacji będzie równie skuteczna i pozwoli nam zaizolować wszelkie dziury, szczeliny oraz pęknięcia. Lubuskie ekipy budowlane podczas prac pamiętają jednak o swoim bezpieczeństwie. Chociaż pianka poliuretanowa nie ma negatywnego wpływu na zdrowie, ponieważ nie wydziela żadnych trujących substancji, radzi się, aby osoby wykonujące izolację natryskową stropu były ubrane w specjalne kombinezony ochronne oraz w maskę na twarz. Jeżeli zdecydowaliśmy się na ocieplenie natryskowego naszego domu, wybierzmy zatem lubuską ekipę budowlaną, która jest dobrze przygotowana do tego zadania.

Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wykonane ocieplenie stropu będzie naprawdę dokładne i całkowicie szczelne. Raz wykonana termoizolacja stropu sprawi, że uzyskamy oczekiwany komfort cieplny w budynku na długie lata. Nie będzie konieczności wykonywania poprawek czy wymiany termoizolacji na nową. Możemy być pewni, że ta spisze się znakomicie.