Nowoczesne grzejniki dekoracyjne

Obecnie mamy bardzo wiele ciekawych i praktycznych rozwiązań w kwestii ogrzewania pomieszczeń. Na szczęście diametralnie różnią się one od tych, które znane nam były do tej pory. Wybór jest naprawdę szeroki, ponieważ możemy przebierać w różnych rodzajach kominków, piecach kozach, piecach kaflowych, rozmaitych grzejnikach i innych rozwiązaniach. Niektóre z nich nie są całkowicie nowe, jednak w dużej mierze ulepszone.

Grzejniki dekoracyjne i inne nowoczesne rozwiązania

grzejnik dekoracyjnyNa przykład spora część osób, zwłaszcza lubiących niebanalne rozwiązania, decyduje się na nowoczesne piece kaflowe, lub modernizuje swoje stare nadając im całkowicie nowy wygląd. Także grzejniki zyskały nowy design i w dużej mierze przestały przypominać wielkie, masywne i nieestetyczne kawałki metalu. Dużą popularnością cieszą się na tą chwilę bardzo dobre grzejniki dekoracyjne, które mogę nie tylko doskonale spełniać swoją funkcję, ale też być ozdobą pomieszczenia. Mają one często różne ciekawe dodatki, jak na przykład półka lub wieszak do suszenia ręczników, lub zaprojektowane są w ciekawym, neonowym kolorze. Bardzo designerskie potrafią też być panele grzewcze na podczerwień, które czasami przypominają fototapetę. Taki grzejnik może stać się główną ozdoba salonu lub łazienki, a w dodatku jest energooszczędny i zajmuje niewiele miejsca. W wielu współczesnych propozycjach grzewczych można zauważyć jedną tendencję – przede wszystkim współczesne metody ogrzewania nastawione są na funkcjonalność i jak najciekawszy design lub całkowicie odwrotnie – jak najbardziej neutralny. Wszystko to po to, by grzejniki przestały być brzydkim i psującym klimat pomieszczenia elementem. W te tendencje doskonale wpisują się niezwykle dyskretne grzejniki kanałowe, które nie zabierają miejsca na ścianach. Są one niemalże niewidoczne, a kratki umieszczone w podłodze można dopasować do charakteru wnętrza. To rozwiązanie najczęściej stosowane jest w halach, w których brakuje miejsca na grzejniki ścienne lub domach typu open space, z przeszkleniami czy dużym balkonem. Grzejniki kanałowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w Warszawie, gdzie dominuje nowoczesne budownictwo, jednak coraz częściej spotkamy je też w innych rozwiniętych miastach.

Oferuje je każda większa hurtownia hydrauliczna, w wielu rozmiarach i wariantach. Dodatkowo wynegocjujemy tam znacznie atrakcyjniejsze ceny, niż te które oferuje sklep hydrauliczny, a jednocześnie nie stracimy na jakości. Jest to z całą pewnością rozwiązanie bardzo przyszłościowe, które być może zdominuje inne alternatywy w najbliższych latach.