Montaż ogrodzenia panelowego

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na montaż ogrodzenia panelowego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie, wtedy kiedy chce się wykonać całą pracę szybko i bez większych przeszkód. Nie jest to trudne, w związku z tym bez problemu wykona się wszystko samodzielnie. Pierwszy etap polega na oczyszczeniu terenu.

Ogrodzenia a bramy i furtki

ogrodzenia paneloweTak rozpoczyna się instalację każdej tego typu konstrukcji. Należy sprawdzić, czy na danym odcinku ziemi nie znajdują się kamienie, gruz, czy korzenie, które mogą utrudnić pracę. Konieczne jest także wyrównanie gleby. W ten sposób będzie się mieć pewność, ze wszystkie elementy połączą się ze sobą. Jeśli się tak nie stanie, mogą wystąpić trudności w otwieraniu i zamykaniu bramy, czy furtki. Można to wykonać w bardzo prosty sposób, po prostu przenosząc nadmiar ziemi do miejsc, w których jest jej mniej. Warto jest pamiętać także o tym, by płot był powyżej poziomu drogi, w ten sposób uniknie się zalania działki. Uważać trzeba również na świeży grunt, ponieważ nie jest on stabilny. Przed przystąpieniem do kolejnych prac, warto go ubić. Kolejny etap rozpoczyna się od pomiarów i zaplanowania gdzie wszystkie elementy będą się znajdować. Ważne jest, by zacząć od umieszczenia słupków początkowych i narożnych. Należy zrobić to bardzo precyzyjnie, ponieważ nie będzie można ich już przestawić. Ogrodzenia panelowe mogą być instalowane w odwrotny sposób niż inne.

ogrodzenia paneloweNie ma przeszkód w tym, by zacząć całą konstrukcją od przymocowania bramy i furtki. Po tym można zająć się resztą słupków, które przede wszystkim trzeba równo rozmieścić. Oczywiście najlepszym sposobem będzie ustawienie ich w takiej odległości, by nie musieć przycinać paneli. Jest to możliwe, jednak trzeba się nastawić na to, że ostatni z nich zazwyczaj trzeba będzie skrócić. Można użyć do tego specjalnych nożyc, które nie niszczą warstwy antykorozyjnej. Z kolei miejsce, w którym zostały przecięte, warto pomalować farbą antykorozyjną w spreju. Kiedy wyznaczy się już odpowiednie miejsce, można zająć się kopaniem. Głębokość dziury zależy oczywiście od strefy przemarzania gruntu. Następnie wkłada się do niej słupek i zalewa go betonem. W tej sytuacji najważniejsze jest proste ustawienie elementów, do czego można użyć poziomnicy. Jednak trzeba pamiętać, że nie poziomujemy ich do gruntu, tylko do górnej krawędzi ogrodzenia.

Na samym końcu można zająć się mocowaniem paneli. Jest to zależne od rodzaju konstrukcji, którą się wybrało, ale najczęściej polega to na wsunięciu elementów, w specjalne kanały. Tak zamontowane ogrodzenie panelowe powinno służyć przez wiele lat. W związku z tym należy zrobić to poprawnie i zgodnie z instrukcją.