Montaż klimatyzacji w bloku

Jak wiadomo, klimatyzacja w zaciszu własnego domu dostarcza ogromnego komfortu termicznego nie tylko latem, ale także zimą. Nowoczesne klimatyzatory posiadają funkcję ogrzewania powietrza, co jest praktycznym rozwiązaniem, chcąc dogrzewać pomieszczenie zimą. Urządzenia mają również zdolność oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń oraz utrzymywania odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniu. Jeśli chodzi o klimatyzację w bloku, to powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest split. Rozwiązanie to polega na umieszczeniu jednostki wewnętrznej w jednym pomieszczeniu, a jednostki zewnętrznej, czyli agregatu na zewnątrz.

Jak zamontować klimatyzację w bloku?

Niegdyś posiadanie klimatyzacji w domu było niemałym luksusem. Obecnie coraz więcej osób posiada domową klimatyzację, ze względu na niższe koszty urządzenia oraz jego montażu. Wszechstronna klimatyzacja domowa w Lublinie zamontowana będzie przez doświadczoną firmę, ponieważ samodzielny montaż może sprawić, że urządzenie będzie działało nieprawidłowo. Firma zewnętrzna zajmuje się również kompleksowo czyszczeniem oraz serwisowaniem urządzenia. Jeśli chodzi o montaż klimatyzacji w bloku, to wymagać ona będzie zgody Spółdzielni Mieszkaniowej. Posiadanie zgody wynika z tego, że elewacja budynku, czy też dach należy do tak zwanych części wspólnych.

Aby otrzymać pozwolenie, to jednostkę zewnętrzną klimatyzacji należy umieścić w takim miejscu, aby nie zaburzać wyglądu zewnętrznemu elewacji bloku. W większości przypadków zostaje ona umieszczana na balkonach lub dachach. W niektórych przypadkach Spółdzielnia prosi architekta lub konserwatora zabytków, aby wydał opinię, czy zamontowany agregat nie będzie negatywnie wpływał na budynek. Jeśli zaś chodzi o pracę agregatu, to musi on pracować na tyle cicho, aby nie zakłócać spokoju mieszkańców budynku. Nowoczesne jednostki zewnętrzne mają już zdolność cichej pracy. Przed zakupem urządzenia, należy również zwrócić się do sąsiadów, aby uzyskać ich zgodę na montaż. W przypadku braku ich zgody, montaż klimatyzacji jest niemożliwy i jedynym wyjściem jest zakup klimatyzatora przenośnego.

Jeśli chodzi o moc klimatyzatora, który ma być zamontowany w bloku, to jest ona obliczana przez firmę, która będzie dokonywała instalacji klimatyzacji. Moc urządzenia zależna jest od rodzaju pomieszczenia, w którym będzie użyte oraz jego wielkości. Klimatyzator zazwyczaj montowany jest w sypialni lub w salonie. Firma doradzi również, gdzie najlepiej umieścić urządzenie w pomieszczeniu tak, aby zimne powietrze nie dmuchało bezpośrednio na domowników.