Materac do hotelu – o czym warto pamiętać?

Materac odpowiada za odpowiednią jakość snu i stan zdrowotny kręgosłupa. Nieodpowiedni dobór tego elementu sypialnianego może skutkować obniżeniem zadowolenia ze spędzanych wakacji, urlopu czy wyjazdu służbowego. Aby hotel cieszył się renomą i miał wiele pozytywnych opinii na portalach internetowych oraz nie tylko, warto odpowiednio dobrać materace do pokoi dla gości.

Najważniejsze cechy materaca hotelowego

tanie materace do hoteluCechy dobrego materaca z perspektywy osoby, która opłaciła nocleg to między innymi odpowiednia twardość, wygoda, komfort, a także jego odpowiednia wielkość. Jak się okazuje minimalne wymiary, które musi spełniać łóżko w hotelu, ustanowione są w podstawie prawnej: Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 16 listopada 2011 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (Dz.U. z 2011 r. nr 259 poz. 1553). Zawarta jest w niej między innymi informacja, że łóżka jednoosobowe powinny posiadać minimalny wymiar 90×200, a dwuosobowe 140×200. Aby zapewnić komfort nocującym osobom, warto rozważyć połączenie standardowego łóżka, materaca kieszonkowego oraz nawierzchniowego. Są to tanie materace do hotelu, ale zapewniające odpowiednią wygodę korzystania z nich, a co za tym idzie, w pełni zadowolą i usatysfakcjonują osoby, które będą ich używać.

Aby móc zapewnić odpowiednią twardość, warto również zastosować materac kokosowy, który jest twardy, a dla gości, którzy preferują miękkie posłanie – dodatkową nakładkę. Jeśli chodzi o wysokojakościowe i stosunkowo tanie materace do hotelu – najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się sprężynowe lub piankowe. Pierwsze z wymienionych elementów łóżka często występują w wariancie kieszeniowym. Posiadają sprężyny umieszczane w kieszeniach, które działają indywidualnie, co przekłada się na wyższy komfort snu, ponieważ materac układa się do krzywizny ciała. Drugi z wariantów posiada w sobie pianki zamiast sprężyn. Jest to rozwiązanie bardziej higieniczne niż materace sprężynowe, ponieważ w środku nich nie osadza się kurz, a co za tym idzie, posiadają walory antyalergiczne. Na ogół częstszym wyborem okazują się materace sprężynowe ze względu na ich lepszą odporność.

By zapewnić gościom odpowiednią wygodę nocowania, warto zwrócić uwagę na kilka czynników podczas wyboru wysokojakościowego materaca. Z pewnością ważny jest rozmiar, który podlega pod ustawę uchwaloną przez Ministra Sportu i Turystyki. Kolejnymi kwestiami są: materiał, z którego materac jest wykonany, a także konstrukcje jego budowy.

Opublikowany w Dom