Listwy przypodłogowe jako dopełnienie aranżacji

Jak wiadomo, listwy przypodłogowe spełniają kilka funkcji. Poza tym, że ukrywają szczelinę dylatacyjną, która jest konieczna podczas układania palet, to świetnie dopełnia całość podłogi. Poza tym, w listwach można ukryć kable, które nieestetycznie plączą się po pomieszczeniu. Szczelina dylatacyjna sprawia, że panele nie nakładają się na siebie i mogą swobodnie pracować, a listwy przypodłogowe świetnie ją maskują. W listwach można zamontować oświetlenie LED, które nada niepowtarzalnego klimatu we wnętrzu.

Funkcjonalność listew przypodłogowych

Przy wyborze listew przypodłogowych warto zdecydować się na te wykonane z solidnego materiału, ponieważ listwy pełnią również funkcję ochronną. Zabezpieczają ściany przed uszkodzeniami, które wynikają z umiejscowienia mebli czy też ich przesuwania. Minimalistyczne listwy Mardom Decor zostały wykonane z tworzywa, które jest bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Można zdecydować się na sztywniejsze lub bardziej elastyczne listwy w zależności od potrzeb. W przypadku nierównych powierzchni warto zdecydować się na elastyczniejsze listwy, które dobrze dopasują się do ściany. Listwy Mardom Decor pokryte są powłoką wygładzającą w kolorze śnieżnej bieli o matowym wykończeniu.

Listwy prezentują się elegancko i nadają się do bezpośredniego montażu. Jeśli biel nie pasuje to wnętrza klienta, może bez problemu przemalować listwy na dowolny kolor, ponieważ powłoka, która się na nich znajduje stanowi świetną bazę podkładową. Listwy można malować bezpiecznie farbami wodnymi – akrylowymi, silikonowymi, czy lateksowymi. W przypadku wyboru elastyczniejszych listew malowanie należy wykonać po zamontowaniu listew. Wcześniejsze pomalowanie elastycznej listwy mogłoby spowodować odpryskiwanie farby. Solidne listwy przypodłogowe muszą być również odporne na wilgoć oraz promienie UV. Ze względu na mycie podłogi listwy narażone są na wilgoć, zatem muszą być na nią odporne. Decydując się na ukrycie w listwach przypodłogowych kabli, należy wybrać takie o odpowiedniej wysokości, aby dobrze pełniły swoją rolę.

Aby zakupić odpowiednią ilość listew, należy dodać do siebie długości wszystkich ścian i odjąć od wyniku szerokość drzwi. Listwy występują w sprzedaży w odcinkach mierzących 200 cm. Do montażu listew należy wybrać klej montażowy zalecany przez producenta. Dzięki solidnemu klejowi można sprawnie zamontować listwy, wyrównując nim niewielkie nierówności podłoża. Wybrany klej musi być gęsty i nie spływać ze ścian, a ponadto musi tworzyć trwałe wiązania. Po wykonanym montażu można pomalować stworzoną spoinę.