Listwy marki NMC

Elementy takie jak listwy wykończeniowe mają duży wpływ na ostateczny wygląd mieszkania. Są elementem właściwie niezbędnym, stanowiącym łącznik między podłogą a ścianą oraz między ścianą a sufitem. Posiadają funkcje nie tylko czysto praktyczne, ale również podkreślają wystrój wnętrza. Same w sobie mogą stanowić ciekawą ozdobę, jeśli wybierzemy listwy dekoracyjne lub po prostu pomalujemy je na ciekawy kolor.

Listwa odporna na wilgoć

listwy przypodłogowe z nmc	Najbardziej klasyczne listwy wykończeniowe są białe lub w kolorze drewna, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy pomalowali je na wybraną przez nas barwę. Malować można listwy z różnych materiałów – z MDF, drewniane czy polistyrenowe. Takie listwy sprzedaje wiele firm i bez problemu można je nabyć w każdym sklepie budowlanym i z materiałami do wykończenia wnętrz. Popularne są listwy marki NMC, wykonane z duropolimeru albo styropianu. Ten producent zajmuje się nie tylko listwami przypodłogowymi i sufitowymi, ale ma w swojej ofercie także inne elementy sztukaterii wewnętrznej, na przykład listwy ścienne, rozety, wsporniki i kroksztyny. Bogata oferta NMC pozwala na stworzenie we wnętrzu unikalnego klimatu, nie tylko wtedy, gdy jesteśmy zainteresowani klasycznym stylem urządzania przestrzeni mieszkalnej. Proste, gładkie listwy przypodłogowe i przysufitowe, w tym listwy oświetleniowe pod oświetlenie LED, świetnie wyglądają także w bardzo nowoczesnych wnętrzach.

listwy przypodłogowe z nmc	Czym charakteryzuje się listwa przypodłogowa z NMC? Jest to produkt bardzo odporny na uszkodzenia, wilgoć i działanie różnych substancji. Łatwo się zmywa, jest więc prosty do utrzymania w czystości. Ze względu na niską elastyczność materiału, podłoże, na którym będziemy mocować listwy, musi być gładkie i równe, aby listwa się nie wybrzuszała i nie odstawała od ściany. Do wyboru mamy listwy o różnej wysokości, zupełnie proste i gładkie oraz takie posiadające np. dekoracyjne żłobienia czy też innego typu delikatne wzory. Pozwala to na dobre dopasowanie listew w każdym pomieszczeniu. Listwy produkowane przez firmę NMC można stosować nie tylko w pokojach, ale też w przedpokoju, kuchni czy łazience. Ponieważ są odporne na wilgoć i łatwo je wyczyścić, nie zaszkodzi im błoto czy rozchlapana przy kąpieli woda.

Nie uszkodzimy ich też przypadkowym uderzeniem butem albo szczotką odkurzacza. Jest to produkt trwały i bardzo tani, jego ceny zaczynają się już od kilku złotych za najprostsze modele, tak więc niskim kosztem możemy wykończyć wnętrze mieszkania i zakryć szczeliny dylatacyjne czy też nierówno przycięte krawędzie tapet.