Kuchnia w stylu góralskim

Niemal każdy z nas był chociaż raz w życiu w górach. Z pewnością klimat panujący w pensjonacie góralskim jest dla nas niezapomniany. To naprawdę urokliwe wnętrza, które mają swój charakter. Być może wpadliśmy na pomysł, aby przenieść choć odrobinę tej atmosfery do własnego domu. Może dobrą opcją będzie zaprojektowanie kuchni w stylu góralskim?

Blaty kuchenne od sprawdzonego producenta

blaty kuchenne Czy to musi być trudne? Okazuje się, że nie! Można wyróżnić bowiem kilka podstawowych wyznaczników tego stylu, które pomogą nam stworzyć piękną i atrakcyjną, a przy tym funkcjonalną kuchnię, w której gotowanie posiłków będzie dla nas jedynie prawdziwą przyjemnością. Styl góralski jest rodzajem stylu wiejskiego, dlatego wśród mebli przeważają tutaj te wykonane w sposób prosty, dość toporny. To właśnie prostota jest ich główną zaletą. Możemy wybrać szafki z surowego drewna, ale będzie to rozwiązanie drogie. Oczywiście istnieją metody na uniknięcie zbyt duzych kosztów. Takim sposobem jest zrezygnowanie z surowego drewna na rzecz materiału kompozytowego, który wygląda identycznie co prawdziwe drewno, a jest o wiele tańszy. W takim razie dobrym wyborem będą blaty kuchenne z kompozytu – Warszawa jest miastem, w którym siedzibę ma kilku sprawdzonych producentów. Oferują oni właśnie takie blaty kompozytowe, które swoim wyglądem pewnie zaskoczą niejedną osobę. Łączą bowiem w sobie wysoką jakość z atrakcyjnym designem.

blaty kuchenne Kuchnia dzięki nim będzie wyglądała bardzo dobrze. Zwracajmy uwagę też na dodatki. W stylu góralskim powinny one być naturalne – postawmy na drewniane łyżki, łopatki, drewniane pojemniki na przyprawy i tak dalej. Mogą być ozdobione motywami roślinnymi. Jeśli chodzi zaś o barwy, pożądanymi kolorami jest oczywiście biel i czerń, ale warto zestawić je z tymi barwami, które występują w naturze – a więc z pięknymi odcieniami zieleni czy z czerwienią. Taka kuchnia na pewno będzie robić wrażenie, a nam będzie kojarzyć się z miłymi chwilami spędzonymi podczas wakacji w góralskiej chacie. Taka góralska kuchnia jest jednak rozwiązaniem jedynie dla odważnych – niektóre osoby mogą czuć się przytłoczone tym klimatem, jednak pamiętajmy, że nie musi być to rozwiązanie na stałe.

Meble z surowego drewna czy blaty kompozytowe są uniwersalne i doskonale sprawdzą się także w innym stylu. Będziemy wobec tego wymieniać jedynie dodatki, co przecież nie jest drogie, a na pewno nie tak, jak wymiana całej zabudowy kuchennej. Warto więc przy wyborze mebli zwracać uwagę właśnie na ich funkcjonalność oraz uniwersalność. Blaty kompozytowe będą więc dobrym wyborem.