Kiedy warto zainwestować w szafy na wymiar?

Szafa to mebel, którego nie może zabraknąć w domu. Główna, duża szafa zazwyczaj służy do przechowywania odzieży, obuwia, dodatków. Nadaje się do składowania ręczników, pościeli, akcesoriów do łóżeczka dziecięcego, czy obrusów. Im większa szafa tym więcej można w niej schować. Czasem jednak nie ma odpowiedniej przestrzeni by umieścić duży mebel.

Funkcjonalne szafy na zamówienie

 szafy na wymiar Rozstaw okien i drzwi może tez uniemożliwiać ustawienie szafy z drzwiami uchylnymi. Dlatego też najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem są estetyczne szafy na wymiar w Tychach. Takie szafy nadają się nie tylko do domów i mieszkań. Często można zobaczyć je także w hotelach, czy salonach spa. W ty wypadku szafy zwykle wypełniają wnękę ścienną. W ten sposób nie zastawia się pomieszczenia meblami, więc jest ono bardziej przestronne. Z drugiej strony kosmetyczka zawsze może mieć pod ręką świeże ręczniki, czy szlafroki dla gości, a hotelarze mogą w nich trzymać zapas pościeli. Takie szafy w domach często są miejscem przechowywania rzeczy dla całej rodziny, wszystko zależy jednak od wielkości. Gdzie można ustawić szafy na wymiar? Najlepsze są do tego wnęki ścienne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by ustawić je przy dowolnej ścianie. Szafy pasują do sypialni, mogą stać na korytarzu. Ich zaletą jest to, że sprawdzają się także na poddaszach. Ze względu na skośne ściany dachowe zwykle nie ma możliwości by umieścić tam standardowe szafy stojące.

 szafy na wymiar W przypadku zabudowy skosy nie stanowią problemu. Osobom którym zależy na najwyższym poziomie estetyki warto zwrócić uwagę na możliwość wykończenia drzwi takiej szafy. Najpopularniejsze są okleiny imitujące drewno, zwykle w jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu dębu. Można je zatem dopasować do koloru innych mebli. Do wnętrz nowoczesnych lub glamour można wybrać szafy z lacobelem, czyli błyszczącymi szklanymi taflami. Popularne są szafy z lustrami ( zwykle na jednym lub dwóch ,,przęsłach” drzwi), jak również dostępne są szafy z grafikami. Wnętrze szafy na wymiar można dowolnie personalizować. Wiele osób narzeka, że w standardowych szafach jest za mało miejsca na wieszaki, a za dużo półek.

Zamawiając szafę można przekazać producentowi dokłądne instrukcje odnośnie tego co i gdzie ma być zamontowane. W ten sposób na każdą rzecz znajdzie się odpowiednie miejsce. Jak widać szafy na wymiar to odpowiednia opcja do każdego domu, czy ośrodka wypoczynkowego. Takie szafy są ładne, praktyczne, a także można je montować w miejscach w których inny mebel nie stanąłby. To bardzo dobra inwestycja w mebel.

Sprawdź to https://sevle.pl