Jakie grzejnik wybrać do łazienki? Mocne grzejniki na podczerwień!

Łazienka to pomieszczenie, w którym komfort termiczny jest szczególnie ważny. Różnica temperatur po wyjściu spod gorącego prysznica w zimowy wieczór bywa tak duża, że grozi nam to nie tylko dyskomfortem, ale także przeziębieniem.

Mocne grzejniki na podczerwień dla alergików

grzejniki na podczerwieńTo jest szczególnie niebezpieczne dla niemowląt i małych dzieci, które nie powinny być narażone na szok termiczny po odbyciu kąpieli. Dlatego w nawet najmniejszej łazience powinien znajdować się kaloryfer. Wiele osób wykorzystuje też wiszące tam grzejniki do suszenia ręczników i ubrań, co jednak może się skończyć szybką usterką. Dlatego kaloryfer powinien być wybierany zgodnie z funkcją jaką ma pełnić. Obecnie w ofertach producentów dostępne są chociażby modele z półką, uchwytem na ręczniki i innymi elementami. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się grzejniki łazienkowe dekoracyjne, które umieszczone w centralnym punkcie pomieszczenia potrafią też znacznie podwyższyć jego walory wizualne. Najpopularniejsze są grzejniki łazienkowe, które są praktyczne i dostępne w wielu wzorach i kolorach. Mogą jednak nie sprawdzić się w dużych łazienkach, które potrzebują znacznie większej ilości ciepła (zwłaszcza jeśli usytuowane są na granicy budynku). Wtedy warto przemyśleć też zamontowanie ogrzewania podłogowego. Jest to idealne rozwiązanie do każdej łazienki, dzięki któremu zapomnimy o problemie zimnych stóp i obawy o dzieci biegające boso. Dodatkowo taka forma ogrzewania nie zabiera tak cennego w łazience miejsca.

grzejniki na podczerwieńOprócz tych wyżej wymienionych rozwiązań obecnie na rynku mamy grzejniki łazienkowe dekoracyjne na podczerwień. Te urządzenia także umożliwiają oszczędność miejsca, a dodatkowo są wyjątkowo estetyczne i funkcjonalne. Składają się na nie szklano-ceramiczne panele na podczerwień opatrzone nie nagrzewającymi się relingami. Umożliwia to bezpieczne suszenie ręczników kąpielowych, które bądź co bądź stanowi spory problem zimą. Tego typu mocne grzejniki na podczerwień są doskonałe dla alergików, nie przesuszają powietrza i są energooszczędne. Charakteryzują się łatwym montażem i długą żywotnością, co rekompensuje nieco nie najniższą cenę, jaką charakteryzują się panele grzewcze na podczerwień. Ich wyjątkowy, nowoczesny design z pewnością zainteresuje każdego zwolennika prostoty i elegancji, a a możliwość szybkiego ogrzewania zadowoli nawet największego zmarzlaka.

Łazienkowe panele na podczerwień są z pewnością rozwiązaniem godnym uwagi, które warto wypróbować we własnym domu. Bardzo możliwe, że za kilka lat te wyjątkowe grzejniki zostaną spopularyzowane i spotkamy je w znacznie większej ilości polskich domów.