Jaki grzejnik do łazienki?

Łazienka – duża czy mała – potrzebuje właściwego ogrzewania. Jaki grzejnik zatem warto wybrać? Nie powinniśmy bagatelizować tej kwestii, ponieważ optymalny komfort cieplny przełoży się na nasze dobre samopoczucie po wyjściu z kąpieli. Nie będziemy po prostu martwić się zimnem, ponieważ po pomieszczeniu rozprzestrzeniać będzie się przyjemne ciepło.

Grzejnik łazienkowy w formie drabinki

grzejniki łazienkoweCzym kierować się podczas wyboru grzejnika łazienkowego? Na pewno nie jedynie kształtem i kolorem, chociaż kwestie estetyczne są także bardzo ważne (dlatego w ofercie producentów znajdziemy niejeden dekoracyjny grzejnik łazienkowy). Także cena nie powinna być jedynym czynnikiem, który wpłynie na naszą decyzję o zakupie danego grzejnika. Bardzo ważne są także parametry techniczne urządzenia. Powinien posiadać on optymalną moc grzewczą, dopasowaną do wielkości pomieszczenia. Dzięki temu duża łazienka zostanie równomiernie ogrzana, a mniejsza łazienka – do której kupimy słabszy pod względem mocy grzejnik – nie będzie przegrzana. W obu dzięki odpowiedniemu grzejnikowi mogą panować optymalne warunki. Jeżeli zwracamy uwagę na funkcjonalność, możemy wybrać grzejnik łazienkowy, który posiada postać drabinki – może ona posłużyć jako suszarka na ręczniki czy ubrania. Dostępne są także grzejniki z półeczką.

grzejniki łazienkoweKażdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Ale w przypadku dużej łazienki, mamy jeszcze jedno rozwiązanie – takie jak ogrzewanie podłogowe. W kwestii dużego zapotrzebowania na ciepło będzie to najwygodniejsze rozwiązanie, dlatego warto się nim zainteresować. W ten sposób możemy wybrać ścienny grzejnik łazienkowy o przeciętnej mocy grzewczej, a dodatkowo zainstalować ogrzewanie podłogowe, które sprawi, że przy żadnym z wyjść z wanny nie będziemy dygotać z zimna. Urządzenia te muszą jednak ze sobą współpracować – dlatego powinniśmy pomyśleć o zaworach mieszających, dzięki którym będziemy mogli wykorzystać jedną tylko głowicę termostatyczną do sterowania zarówno grzejnikiem, jak i ogrzewaniem podłogowym. Słowem podsumowania – ogrzewanie łazienki jest bardzo ważne. To pomieszczenie o bardzo dużej wilgotności, dlatego ogrzewanie jest konieczne, aby nie dopuścić do rozwoju grzyba czy pleśni na ścianach.

Grzejniki łazienkowe należy dopasować do wielkości wnętrza. W przypadku dużych łazienek, poleca się nawet równoczesne stosowanie grzejnika ściennego i ogrzewania podłogowego, co pozwala równomiernie ogrzać całe pomieszczenie. Bez wątpienia powinniśmy wybrać takie rozwiązanie grzewcze, które przyniesie nam oczekiwany komfort cieplny.