Jaką windę wybrać?

Windy towarzyszą nam w codziennym życiu na każdym kroku. Urządzenia te mają nam ułatwiać życie i nosić ciężar za nas. Windy dla niepełnosprawnych sprawiły, że grupa ta przestała być wykluczana z życia społecznego.

Wybór windy to nie jest sprawa życie i śmierci, jednak dobrze przemyśleć jaka się nam przyda

windy towaroweWprowadzenie do powszechnego obiegu windy towarowe uratowały kręgosłupy milionom robotników. Zastosowanie tego wynalazku w naszym biznesie może ułatwić nam znacząco pracę. Jaką jednak windę wybrać dla naszego biznesu? Wszystko oczywiście zależy od rodzaju prowadzonej przez nas działalności. Jeśli prowadzimy restauracje oczywistym wyborem będą windy gastronomiczne czy też inaczej zwane windy kuchenne. Prowadząc jednak hotel naszą uwagę najbardziej powinny zwrócić windy osobowe. Na co powinniśmy zwrócić uwagę gry planujemy tego typu inwestycje? Przede wszystkim klient. Wybierając takie urządzenie pomyślmy najpierw o naszych klientach. Winda to miejsce bardzo ciasne, dlatego większość z jej użytkowników czuje dyskomfort związany z bliskością obcych ludzi. Zadbajmy więc aby nasze urządzenie było jak najbardziej to możliwe przestronne. Pomocne może być zamontowanie w takim pomieszczeniu luster. Dobrym rozwiązaniem jest również wybranie windy z radiem. Niweluje to niezręczną ciszę między pasażerami. Niezmiernie ważna jest odpowiednia klimatyzacja pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest również estetyka. Zadbajmy o to żeby winda wyglądem pasowała do charakteru naszego lokalu. Bardziej nowoczesne lub klasyczne. Ważny jest również wybór odpowiedniego napędu. Tańszy w eksploatacji będzie napęd hydrauliczny niż elektryczny. Jednakże napęd hydrauliczny jest mniej komfortowy dla użytkownika. Winda taka jest wolniejsza, częściej zdarzają się szarpnięcia. Jeśli więc bardziej niż na kosztach zależy nam na wygodzie użytkowników niż na obniżeniu kosztów powinniśmy wybrać napęd elektryczny. Przy wyborze windy zwróćmy także uwagę na rodzaj drzwi.

Obecnie rzadko się już stosuje ręczne drzwi do wind jednak warto zauważyć, że te automatyczne są bezkonkurencyjne. Równie ważny jest udźwig danej windy. Ceny będą niższe im niższy będzie udźwig danej windy. Zwróćmy także uwagę na producenta windy, gwarancja najwyżej klasy materiałów to gwarancja bezpieczeństwa.