Jak zmieniły się piece gazowe?

Ogrzewanie gazowe było okryte przez wiele lat złą sławą. Ceny gazu stale wzrastały, w mediach często pokazywano informacje odnośnie wybuchów piecyków gazowych. Gaz był zatem uważany za opcję drogą, niebezpieczną, dodatkowo także za mało efektywną i zawodną. Co się zmieniło? Na pewno na przestrzeni lat piece gazowe, szczególnie te znanych marek, znacząco zmieniły parametry swoich produktów.

Piece wydajne i nowoczesne

piece gazoweRównież piece gazowe Ariston są teraz o wiele lepsze niż były do tej pory. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim zadbano o samą formę sprzętu. Kotły stały się mniejsze, ich wygląd się poprawił, nadal standardowo taki kocioł może być montowany na ścianie (kotły wiszące), choć zdarzają się także kotły stojące. Zaletą pieców gazowych są jego niewielkie rozmiary, przez co mogą być one montowane nie tylko w specjalnie przygotowanych kotłowniach, ale nawet w kuchni, czy w spiżarni. Firma Ariston zadbała o to, by piece gazowe były bardziej wydajne, energooszczędne, zoptymalizowane. Takie które będą pobierały mało energii, a oddawały dużo ciepła, przez co koszt ogrzewania gazem znacząco się zmniejszy. Piece marki Ariston odznaczają się także dużą niezawodnością, nie psują się, a także posiadają wieloletnią gwarancję. Również pod względem bezpieczeństwa wiele się zmieniło.

piece gazoweNowoczesne kotły są bardziej szczelne, posiadają liczne, wieloetapowe zabezpieczenia przez wyciekiem gazu, jak również czujniki i alarmy, informujące nas o tym, że doszło do jakiejś awarii. Co absolutnie nowego znajdziemy w kotłach Ariston czy innych firm? Na pewno elektroniczny wyświetlacz do dobra rzecz. Pokazuje nam informacje odnośnie działania kotła, trybu pracy, czy temperatury, jak również może wyświetlać kody błędów, jeśli takowe się pojawią. Autodiagnostyka sprawi, że drobne awarie można zniwelować samodzielnie, bez wzywania fachowców. Kolejna kwestia to zbieżność z inwestycją solarną. Coraz więcej osób wybiera montaż paneli fotowoltaicznych na dachu swojego domu, bo zależy im na ekologicznej energii, jak również na obniżeniu rachunków. Podłączenie pod kocioł gazowy sprawia, że działa on dzięki darmowej, słonecznej energii. Kończąc rozważania, obecnie piece gazowe takich marek jak Ariston to doskonała opcja grzewcza.

Ich koszt jest coraz niższy, a wydajność i energooszczędność wzrasta. Kotły ładnie się prezentują, są lekkie, nie zajmują dużo miejsca, można je zamontować nawet w kuchni. Zapewniają za to przyjemne ciepło w całym domu bez wielkich wydatków, mogą służyć także do podgrzewania wody użytkowej.