Jak pozbyć się plam z tapicerek?

Wielokrotnie zdarza się, że podczas rodzinnych spotkań czy wieczornych seansów resztki jedzenia lub napojów lądują na kanapie. Nie jest to przyjemny widok, szczególnie jeżeli mebel nie został odpowiednio zabezpieczony. Tłuste plamy momentalnie wnikają w głąb struktury materiału, co sprawia, że ich usunięcie staje się wręcz niemożliwe.

Pranie tapicerki u klienta

pranie tapicerekIstnieje jednak sposób, aby pozbyć się tego typu zabrudzeń, odświeżyć meble tapicerowane oraz nadać im blasku, który zauważalny był w momencie kupowania produktu. Jaka to metoda? W Polsce popularne stało się korzystanie z usług firm sprzątających. Nie bez powodu właśnie ci specjaliści stawiani są na pierwszym miejscu w walce z roztoczami, pyłami, przebarwieniami czy zabrudzeniami, które znajdują się na meblach tapicerowanych. Eksperci w porównaniu do większości osób prywatnych posiadają sprzęt, który bezproblemowo poradzi sobie z nawet trudnymi w usunięciu plamami – jak tymi powstałymi po kawie lub gęstych sosach z obiadu. Firmy sprzątające dostosowują odpowiednią metodę działania, w zależności od wielkości mebla, materiału, z jakiego został wykonany, a także rodzaju zabrudzeń. Pranie tapicerek zazwyczaj odbywa się bezpośrednio w domu klienta, choć często nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoba zainteresowana dostarczyła meble do siedziby firmy.

pranie tapicerekSpecjaliści po zdiagnozowaniu zabrudzeń, wstępnie oczyszczają powierzchnię kanapy lub mebli tapicerowanych za pomocą odkurzaczy. Następnie rozprowadzają odpowiedni środek czyszczący, który momentalnie dociera do plam zakorzenionych w strukturze materiału i rozpuszcza je. Korzystając z drogich, bardzo dobrych, fachowych urządzeń, specjaliści czyszczą zabrudzenia, nie powodując przy tym żadnych uszkodzeń tkaniny. Korzystanie z usług takich firm to nie tylko gwarancja czystych, lśniących mebli tapicerowanych, ale również pewność, że meble pozostaną pachnące, niemalże jak nowe na bardzo długi czas. Niemniej jednak nie należy zapominać o regularnym czyszczeniu tapicerki, by ta wciąż przykuwała uwagę domowników i osób odwiedzających. Firm działających w takiej branży jest w Polsce sporo – można je znaleźć praktycznie w każdym mieście.

Koszt realizowanych przez nich usług, nawet w dużych miastach jest stosunkowo nieduży. Wybierając takich ekspertów, nie tylko oszczędza się swój czas, ale również ma się pewność, że wykonana przez nich praca będzie skuteczna. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań na szybkie, bezawaryjne pozbycie się plam, bez względu na to, od czego są, jak i kiedy one powstały.