studnie głębinowe wrocław

Jak odbywa się budowa studni głębinowej?

Jak powszechnie wiadomo, woda jest niezbędnym do życia płynem. Z tego względu każdy chce go posiadać w odpowiedniej ilości poprzez przyłączenie do wodociągów czy też budując na terenie swojej posesji studnię głębinową. Dzięki studni można zaopatrywać budynek w stały dostęp do wody bez ewentualnych przerw spowodowanych pracami konserwacyjnymi czy chwilowymi spadkami ciśnienia. By jednak ją posiadać, należy spełnić kilka wymogów prawnych.

Wymagania dotyczące budowania studni głębinowych

wiercone studnie głębinowe - WrocławCały proces planowania studni należy rozpocząć przede wszystkim od kontroli hydrogeologicznej danego miejsca oraz kontrolnego odwiertu o szerokości 220 milimetrów, dzięki czemu będzie można stwierdzić czy działka nadaje się do wybudowania na jej terenie studni. Jeżeli okaże się, że dane miejsce się nadaje, należy postarać się o ewentualne dokumenty, wymagane w przypadku, gdy studnia będzie mieć powyżej 30 metrów głębokości. Zezwolenia są konieczne również, jeśli wcześniej wspomniana studnia pobiera więcej wody aniżeli 5 metrów sześciennych. Poza tym konieczne jest to, aby znajdowała się w odpowiedniej odległości od różnego rodzaju zabudowań – 5 metrów od granicy działki, 15 metrów od budynków inwentorskich oraz silosów, kompostowników czy szamba; 7,5 metra od przydrożnego rowu oraz 70 metrów od nieutwardzonego wybiegu dla zwierząt.

studnie głębinowe wrocławŻeby rozpocząć samą budowę studni, konieczne jest zatrudnienie odpowiednich fachowców. Zapewnią profesjonalizm oraz precyzję wykonania, dzięki czemu będzie wytrzymała i bezawaryjna. Na samym początku budowy studni konieczne jest wywiercenie odpowiednio dużego otworu w ziemi, który stanowi swego rodzaju podstawę. Następnie istotne jest oczyszczenie wydobywającej się z wody z wszelkich zanieczyszczeń, a także wzmocnienie konstrukcji za pomocą najczęściej betonowych kręgów. Za ich pośrednictwem studnia będzie odpowiednio zabezpieczona, a co za tym idzie – wytrzymała. Następnie do wnętrza implementowana jest specjalna pompa ssąca. Oszczędność oraz efektywność to cechy, jakimi wyróżniają się wiercone studnie głębinowe – Wrocław oraz wiele innych miast są miejscami, w których znajdują się firmy świadczące usługi budowy studni.

Dzięki temu rozwiązaniu w dzisiejszych czasach może sobie na nie pozwolić niemalże każda osoba. Studnie są konstrukcjami pozwalającymi na skuteczne wydobywanie za ich pomocą wody. Dzięki temu rozwiązaniu umożliwione jest swego rodzaju uniezależnienie, ponieważ uniknie się podłączenia budynku do ogólnej sieci wodociągowej. Pozwoli to także na oszczędności, ponieważ będą one ponoszone tylko i wyłącznie ze względu na zużycie przez pompę ssącą energii elektrycznej.