Jak dokładnie wyczyścić narożniki i tapicerkę meblową?

Z czasem każdy mebel zaczyna się brudzić i kurzyć, przez co staje się siedliskiem groźnych bakterii i pasożytów. Regularne czyszczenie tapicerki meblowej jest bardzo ważne, choć często zdarza się, że nawet pomimo prania, materiał wciąż nie przypomina nowego. Z reguły traci on swój kolor, a wcześniejsze plamy po napojach pozostają widoczne.

Czyszczenie narożników u klienta

czyszczenie narożników Czy jest sposób, aby skutecznie pozbyć się zabrudzeń z mebli, nie uszkadzając przy tym materiału? Jak się okazuje, firmy specjalizujące się w czyszczeniu dywanów, wykładzin i tapicerki meblowej opracowały innowacyjną i skuteczną metodę prania materiałów. Tym rozwiązaniem jest czyszczenie ekstrakcyjne. Nie jest ono skomplikowane, nie zajmuje dużo czasu, a prawidłowo wykonane zapewni, że na tkaninach nie pozostaną ślady zabrudzeń. W jaki sposób wykonuje się tę metodę? Sam proces składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest przygotowanie podłoża do czyszczenia, czyli wstępne odkurzenie go. Następnie rozsypuje się specjalny środek czyszczący razem z wodą, który momentalnie rozpuszcza brud przylegający do tapicerki meblowej. Po chwili, z narożnika lub innego mebla, przy pomocy narzędzi o niezwyklej sile, wysysany jest detergent razem z brudem. Pozostała w materiale woda momentalnie odparowuje, unosząc przyjemny zapach nowości i czystości.

czyszczenie narożników W większości przypadków już jednorazowe czyszczenie przywróci tapicerce dawny wygląd. Jeśli jednak na narożniku wciąż pozostały plamy, firma jest w stanie wykonać dodatkowo odplamianie. W zależności od zakresu usług różni się cena, jednakże z reguły nie jest ona wyższa niż 100 złotych za jeden przedmiot. Przedsiębiorstwo oferujące profesjonalne czyszczenie narożników w Warszawie ma dodatkowo możliwość dojazdu do klienta. W ten sposób można uniknąć zbędnych kosztów związanych z przewozem mebli. Cały zakres prac wykonywany jest w obecności zamawiającego, dzięki czemu ma się pewność, że specjaliści dokładają wszelkich starań, aby materiał został odpowiednio wyczyszczony. Właściciele narożników, kanap, czy innych mebli tapicerowanych nie muszą się już więcej martwić o zabrudzenia na materiale. Nie ma potrzeby wymieniać mebli na nowe, gdyż można im momentalnie przywrócić dawny blask.

Wykorzystuje się do tego metodę czyszczenia ekstrakcyjnego, która już po pierwszym praniu okazuje się skuteczna. Wykonują ją przedsiębiorstwa na terenie całego kraju. Wyczyszczony w ten sposób materiał będzie wyglądał jak nowy, pachniał świeżo, a dodatkowo, wszelkie znajdujące się w nim wcześniej bakterie zostaną zlikwidowane.