„Ja ze szwagrem”, albo dlaczego lepiej wynająć firmę do remontu

„Ja ze szwagrem” to najpopularniejsza firma remontowo-budowlana w Polsce. Jakie są jej główne zalety i wady?

Zalety:

  • Pracuje za grosze, głównie za obiad i coś do spłukania gardła
  • Pracuje o każdej porze dnia, bez względu na datę:niedzielny poranek czy piątkowy wieczór to idealna pora na pracę
  • Nie wymaga profesjonalnych części, sprzętu i materiałów, potrafi sobie radzić z tym, co ma pod ręką i znaleziskami z piwnicy czy garażu

Wady:

  • Brak gwarancji na wykonane prace
  • Przeciąganie prac na całe tygodnie, odkładanie ich rozpoczęcia
  • Z reguły brak fachowej wiedzy i doświadczenia, co przekłada się na czas i jakość pracy

Jak widać, z przymrużeniem oka, zalet jest równie dużo, co i wad. Niektóre prace w rodzaju przycięcia i zamontowania listwy przypodłogowej czy pomalowanie ścian nie wymagają wielkich umiejętności i można je wykonać samodzielnie. Ale są i takie, jak układanie parkietu czy poprowadzenie instalacji elektrycznej, którymi powinni zajmować się fachowcy, którzy zrobią to lepiej i szybciej, a także – bezpieczniej.

Remont domu czy wykończenie mieszkania, nawet jeśli prace są szczegółowo wyliczone i zaplanowane, zawsze może się przeciągnąć z przyczyn, na które nie ma się wpływu. Remont rzadko przebiega tak, jak powinien, a doświadczeni pracownicy firmy, która zajmuje się tym na co dzień, sprawniej poradzą sobie z wszelkimi przykrymi niespodziankami i pomogą ustrzec się ich w przyszłości. Nie bez znaczenia dla tempa pracy jest posiadanie odpowiedniej wiedzy i sprzętu, ponieważ to zawsze skraca remont.

narzędzia

remont