Innowacyjne systemy nawadniania

Osoby mieszkające w domach jednorodzinnych mogą cieszyć się własnym ogrodem. Jednak posiadanie ogrodu łączy się z koniecznością odpowiedniej pielęgnacji wszystkich drzewek, roślin i trawnika. Ostatnimi czasy wiele drzew wyschło z powodu suszy. Ucierpiały też na tym pola uprawne rolników. Gdyby stracili wszystkie plony, nie mieliby się z czego utrzymać. Jak radzić sobie z tym problemem? Nie można pozwolić na to, żeby cała flora wyschła.

Nowoczesne metody nawadniania ogrodów

systemy nawadniania dokorzeniowego Rozwiązaniem mogą być systemy nawadniania dokorzeniowego, które są innowacją w ogrodnictwie. Dzięki temu podlewanie będzie możliwe w miejscach w których jest utrudnione doprowadzenie wody. Ciężko jest też podlać duże krzewy własnoręcznie. Czasami trzeba wspomóc się nowymi technologiami, dzięki którym nasza ingerencja nie będzie wymagana. W jaki sposób działa taki system nawadniający, który nie wymaga obsługi człowieka? Na początku instalowane są specjalne czujniki i sterowniki pozwalające zbadać poziom nawilżenia gleby. Jeżeli poziom ten jest zbyt niski włączają się automatyczne systemy. Można ustalić częstotliwość podlewania i ustawić konkretną godzinę w ciągu dnia, a system sam się uruchomi. Osobom zapominalskim pozwoli to ocalić ogród. Nie będą musiały martwić się, że zapomniały włączyć podlewania.

systemy nawadniania dokorzeniowegoCiekawą opcją jest też dozowanie ilości wody w zależności od fazy rozwoju rośliny. Kiedy rośnie i potrzebuje więcej wody, można ustawić większe nawadnianie. Gdy już osiągnie dorosły stan, można zmniejszyć ilość wody. Ważny jest fakt, że dzięki takiemu nawadnianiu, wszystkie rośliny zostaną dokładnie podlane od strony ziemi. Zwykłe podlewanie po pierwsze zajmuje strasznie dużo czasu, a po drugie nie pozwoli na osiągnięcie aż tak spektakularnych efektów. Jeżeli zdecydujemy się na taki system nawadniania, konieczne będzie spotkanie się z firmą zakładającą systemy. Fachowiec bowiem musi obejrzeć powierzchnię ogrodu, dokładnie ją wymierzyć i ustalić plan pracy. Podczas takiego spotkania możemy liczyć na wycenę.

Kiedy już zostanie zainstalowane nawadnianie, firma będzie musiała przeprowadzić specjalny test, w którym sprawdzi, czy wszystko przebiegło prawidłowo i czy nawadnianie działa bez zarzutów. Możemy liczyć na uzyskanie kilkuletniej gwarancji, dlatego w razie jakiejkolwiek awarii nie trzeba się o nic martwić. Wszystko zostanie niezwłocznie naprawione na koszt firmy od której zamawialiśmy wykonanie usługi. W szybkim czasie będziemy mogli cieszyć się pięknym ogrodem z trawnikiem pełnym zieleni i kwitnących kwiatów bez konieczności manualnego podlewania.