Hałaśliwe dzieci a mata akustyczna

Jak wiadomo dzieci zupełnie zmieniają życie w gospodarstwie domowym. Jak zawsze wszystko wydawało się bezpieczne i poukładane, to kiedy się pojawią, następuje kompletny zwrot. Trzeba bowiem bardzo uważać na wszystkie wystające elementy i nisko zawieszone klamki. Każda z nich może bowiem wyrządzić straszną krzywdę dziecku.

Mata akustyczna a relacje z sąsiadami

mata akustycznaJednak kiedy dzieci pojawiają się w domu, nie jest to udręka tylko dla osób tam mieszkających, ale również dla wszystkich wokół. Wiadomo bowiem, że taki maluch wydaje straszne głośne i irytujące dźwięki, które mogą popsuć nasze relacje z sąsiadami. Szczególnie, że małe dzieci nie mają jeszcze wyczucia godziny i nie wiedzą kiedy jest cisza nocna. Najgorzej jest jednak blokach, gdzie cienkie ściany i podłoga, zapewnienia bardzo niewielką izolacje akustyczną. Często bowiem można nawet usłyszeć jak ktoś rozmawia za ścianą, tylko lekko podniesionym głosem. Można więc się domyślić, że nie wyciszą one płaczu dziecka nawet w najmniejszym stopniu. Dlatego zanim zdecydujecie się na dziecko to warto zainwestować w coś takiego, jak pianka wygłuszająca. Nie jest ona jakoś specjalnie droga, a instalacja jej, tylko w pokoju dziecka, ułatwi życie wszystkim sąsiadom. Oni bowiem wcale nie chcieli naszego dziecka, więc nie powinni być narażeni na straszliwe hałasy w środku nocy. Mata akustyczna  na ścianach pomoże zredukować poziom hałasu przenikającego przez ściany praktycznie do zera. W ten sposób nie zrazimy do siebie sąsiadów i zyskamy ich wdzięczność na długie lata. Oczywiście sama pianka akustyczna to nie wszystko, ponieważ została nam jeszcze podłoga. Kiedy dziecko podrośnie z pewnością będzie dużo skakać i biegać po domu, a to z pewnością utrudni życie sąsiadom z dołu.

Wtedy warto zainwestować w panele akustyczne, które świetnie wygłuszają wszystkie uderzenia i kroki. Jest to zwykła mata akustyczna, którą instaluje się pomiędzy panelami, aby wszystko dobrze wyciszyć.

Opublikowany w Dom