Drzwi – jakie powinny być?

Czym powinny charakteryzować się dobre drzwi wewnętrzne? Pierwszym, co przychodzi nam na myśl, jest z pewnością ich atrakcyjny wygląd. W końcu mają pasować designem do stylu danego pomieszczenia. A mówiąc o atrakcyjnym wyglądzie, od razu łączy się to z materiałem, który został zastosowany do produkcji takich drzwi.

Drzwi odporne na uszkodzenia

drzwi wewnętrzne drewnianeCzy lepiej sprawdzą się drzwi drewniane, z pvc, czy może drzwi stalowe? W ofertach producentów mamy jeszcze drzwi szklane, a także takie, które wykonane zostały z materiałów łączonych – na przykład szkła i stali czy szkła i drewna. Tak szeroki wybór sprawia, że niektórzy mogą nie być pewni, na co się zdecydować. Warto więc pod uwagę brać także inne cechy takich drzwi, nie jedynie wygląd. Na przykład wytrzymałość. Takie solidne drzwi wewnętrzne drewniane powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza gdy posiadamy dzieci lub też gdy jesteśmy dopiero przed wprowadzką do nowego mieszkania i istnieje możliwość, że wnosząc meble czy inne rzeczy, przypadkowo uszkodzimy drzwi. Istotne są też parametry izolacyjne i nie chodzi jedynie o izolację cieplną, chociaż ta jest podstawą. Przecież to przez stolarkę otworową ucieka największa ilość ciepła, powinniśmy więc tego unikać, wybierając drzwi i okna energooszczędne.

drzwi wewnętrzne drewnianeJednak powinny one odznaczać się także bardzo dobrą izolacją akustyczną. W domu nawet najbardziej kochający się nawzajem członkowie rodziny potrzebują czasem odrobiny spokoju i chwili tylko dla siebie. Dlatego też dobrze, gdy takie drzwi dobrze izolują hałas, który mógłby dobiegać nas z sąsiednich pomieszczeń, i tym samym żaden domownik nie musi denerwować się tym, że słyszy niepożądane dźwięki. Najnowsze drzwi proponowane przez producentów posiadają bardzo dobry współczynnik izolacyjności akustycznej, który może wynosi nawet 42 dB. Taki spokój w mieszkaniu to naprawdę wartościowa rzecz, zwłaszcza gdy wracamy zmęczeni i zestresowani po całym dniu pracy i jeszcze po zakupach, które musieliśmy zrobić, aby mieć co jeść. Dzięki takim drzwiom możemy wrócić do swojego pokoju i zająć się tylko sobą, odstresować się, wypocząć, poleżeć, poczytać książkę. Nie usłyszymy dźwięków telewizora, który w sąsiednim pomieszczeniu ogląda inny domownik.

Całkowity spokój. To jest argument, który sprawia, że coraz więcej osób sięga właśnie po takie drewniane drzwi wewnętrzne. To oczywiście nie jest ich jedyna zaleta, bo jest ich zdecydowanie więcej i długo by wszystkie wymieniać. Warto jeszcze wspomnieć, że drzwi drewniane są ekologiczne i całkowicie bezpieczne.