Co należy wziąć pod uwagę, wybierając legowisko dla psa?

Legowisko dla psa stanowi obowiązkowy punkt zakupów związanych z pojawieniem się w domu psa. Każde zwierzę powinno mieć własne miejsce do spania i wypoczynku, co sprzyja jego lepszemu samopoczuciu w domu… oraz jest miejscem, na które można psa odesłać gdy uzna, że będzie spać na łóżku swoich właścicieli.

Wybierając legowisko należy wziąć przede wszystkim pod uwagę rozmiar zwierzęcia. Owczarek niemiecki potrzebuje znacznie więcej miejsca niż york czy mops. Pies powinien swobodnie mieścić się na legowisku, gdy leży zwinięty w kłębek,a jeśli ilość przestrzeni w domu na to pozwala, można zapewnić legowisko, na którym zwierzak może się wygodnie wyciągnąć.

Kolejny punkt to wygoda ustawienia i prania legowiska. Nie powinno się mocno ślizgać po podłodze, ponieważ to gwarantuje, że pies zamiast pod ścianą będzie spał na środku korytarza. Materiał nie powinien być śliski, ale musi być miękki, dostosowywać się nieco do kształtu i pozycji zwierzęcia, a przy tym nie może łatwo chłonąć brudu. Dobrze, jeśli łatwo wyczyścić go z sierści, a dodatkowym plusem jest zdejmowana poszewka legowiska, pozwalająca szybko uporać się z wyczyszczeniem psiego posłania.

Dobrze dobrane legowisko dla psa z powodzeniem może pełnić również rolę dekoracyjną. Ze względu na różnorodność kolorów nietrudno znaleźć połączenie, które dobrze wpisze się w już istniejący wystrój domu. Ładne legowisko można też z powodzeniem zabrać ze sobą na wakacje. Namiastka domu w postaci znajomego widoku i zapachu legowiska uspokoi psa, który na pewno będzie się stresował zmianą otoczenia.

legowisko dla psa