Ciekawe projekty z kostki brukowej

Jest kilka miejscowości w Polsce, w których można zauważyć szczególnie ciekawe wykorzystanie architektury ogrodów i tarasów. Przede wszystkim można tam zauważyć bardzo odważne odchodzenie od tradycyjnego wizerunku ogrodu, a zastępowanie go wizerunkiem nowego, nastawionego na funkcjonalność i wygodę.

Kostka brukowa i ciekawe wzory

kostka brukowaPrzede wszystkim można zauważyć to w Sokołowie Podlaskim. Mieszkańcy tej miejscowości bardzo cenią sobie komfort, który może im zaproponować zastosowanie kostki brukowej na terenie całego ogrodu. Jest to bardzo praktyczne wykorzystanie, szczególnie ze względu na to, że nie wymaga to tak dużego zaangażowania w proces pielęgnacji. W momencie, gdy korzysta się z ogrodu zrobionego z kostki brukowej to nie trzeba się martwić problemem pielenia chwastów, codziennego podlewania kwiatów i tym podobnych rzeczy. Wystarczy raz na jakiś czas zamieść powierzchnię kostki, aby zachować pełnię porządku oraz estetyki. Często można się spotkać z opiniami, iż taki rodzaj ogrodu zaprzecza wszelkim zasadom jego tworzenia. Jednakże, prawda jest taka, że przede wszystkim powinien on odpowiadać pod każdym względem właścicielowi.

kostka brukowaJeżeli ma być to miejsce niewymagające zaangażowania, lecz służące wyłącznie do wypoczynku to kostka jest idealnym rozwiązaniem. Wiele osób zarzuca również, że tego typu ogród nie jest w żaden sposób ciekawy, pociągający wizualnie, charakteryzuje się szarością i nijakością. Warto jednak zauważyć, że wcale nie musi tak być, dobrym przykładem jest kostka brukowa w Sokołowie Podlaskim. Można tam podziwiać bardzo ciekawe wzory, w które jest układana kostka. Tworzy ona specjalne kształty, które układane są względem wielkości, kolorów i rodzajów, aby stworzyć konkretny efekt. Takie zastosowanie kostki brukowej może dać coś niesamowitego – przede wszystkim można zaobserwować fascynujący wygląd przygotowanego ogrodu. Bardzo łatwo przykuwa wzrok i można się nawet pokusić o sformułowanie, że jest on godnym zastępstwem kwiatów i krzewów. Daje to równie ciekawy efekt, jednocześnie nie wymagając tak dużego nakładu zaangażowania. Kostka brukowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które są bardzo pracowite, ale dom i ogród uznają za miejsce wypoczynku – nie kolejnej pracy. Daje ona przy tym bardzo ciekawy efekt wizualny – zachowuje ogród w stylu chłodnego minimalizmu, który jest ostatnio tak bardzo modny.

Ludzie bardzo go lubią głównie ze względu na to, że jego prostota pozwala na zachowanie estetyki, bez wymyślnego stosowania różnych zabiegów dekoracyjnych. To, co najważniejsze w ogrodzie, to fakt, by właściciel czuł się tam najlepiej.