Cechy podziemnego zbiornika na wodę deszczową

Wiele osób ceni sobie stosowanie deszczówki do różnych celów. Jest to popularne rozwiązanie wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Bez względu na to czy jest to dom całoroczny czy niewielki budynek działkowy, korzystanie z takiego rozwiązania ma wiele zalet. Wśród nich jest dyskrecja całego rozwiązania.

Podziemny zbiornik do ogrodu

zbiornik na deszczówkęPlastikowy kontener nie jest czymś, co gustownie prezentuje się pośród tarasowych mebli czy altanki grillowej. Schowanie go pod ziemią jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie pasuje on do sposobu urządzenia ogródka. Sprawdza się on także wtedy, gdy wielkość użytkowanej przez nas posesji jest niewielka. Kiedy każdy metr kwadratowy jest cenny do zagospodarowania, podziemny zbiornik na deszczówkę sprawdzi się idealnie. Jego wytrzymałość i szczelność to coś, co potwierdzi wielu użytkowników. Wynika to ze specyfiki tworzywa sztucznego, jakiego używa się do produkcji tego rodzaju sprzętu. Zastosowany w konstrukcji polietylen wpływa na jego użyteczność. Materiał nie jest wrażliwy na działanie niskich temperatur, co umożliwia korzystanie z wody nawet przez cały rok. Jego istotną zaletą jest też to, że nie ulega on procesowi rdzewienia. Istotną cechą cenioną przez użytkowników jest także brak możliwości rozwoju zalążków pleśni czy glonów. Jest to gwarancją zachowania właściwych warunków sanitarnych w trakcie przechowywania wody.

zbiornik na deszczówkęSam stelaż nie posiada wbudowanych połączeń ani zgrzewów. To sprawia, że ryzyko przeciekania takiego urządzenia jest bliskie zeru. Z tego właśnie powodu można zastosować taki pojemnik nie tylko do zbioru wody deszczowej. Będzie on sprawdzał się w pełnieniu funkcji uzupełnienia do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Może służyć jako dodatkowe szambo czy osadnik gnilny. Warto również pamiętać o tym, że tego rodzaju zbiorniki są bardzo pojemne. Jeśli jego podstawowa pojemność okazuje się niewystarczająca, można to zmienić. Wiele producentów oferuje sprzedaż dopasowanej nadbudowy do pojemnika. Pozwoli to zwiększyć możliwości magazynowania wody. Montaż większości instalacji podziemnych wymaga robót ziemnych. Choć jest to koniecznie w przypadku montowania zbiornika, nie są one bardzo wymagające. Do właściwego posadowienia zbiornika na deszczówkę nie trzeba korzystać z usługi wynajmu koparki. Inwestując w zbiornik na deszczówkę warto pamiętać o szerokich zaletach ekonomicznych.

Wynikają one nie tylko z zaoszczędzenia środków przeznaczonych na wodę. Tego rodzaju instalacja jest produkowana w taki sposób, aby mogła nam posłużyć przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. A im dłuższy czas, tym więcej zaoszczędzonych środków zostaje w kieszeni użytkownika.