Budowa hali stalowej

Hale stalowe są coraz częściej wykorzystywane przez wielu ludzi w różnych branżach. Decydują się na nie zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i prywatne osoby. Tego typu konstrukcje wyróżniają się przede wszystkim funkcjonalnością, a także łatwością montażu. Co więcej, zaraz po ukończeniu budowy mogą być używane, w przeciwieństwie do tradycyjnych budynków.

Prawidłowa budowa hal

Osoby, które decydują się na ich budowę muszą przede wszystkim zastosować się do panujących zasad. Należy przestrzegać panujących przepisów, niezależnie od inwestycji. Kiedy wybierze się już odpowiednią działkę należy sprawdzić, czy jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli tak nie jest właściciel musi wystąpić do urzędu miasta lub gminy o warunki zabudowy i zagospodarowanie terenu. Jednak żeby je uzyskać, należy dodatkowo posiadać opracowaną koncepcję, warunki techniczne przyłączy, dostęp do mediów, a także decyzję środowiskową. Dopiero wtedy, kiedy posiada się wszystkie zgody można zacząć projektowanie. Po omówieniu najważniejszych kwestii otrzymuje się branżowy projekt budowlany. Dzięki niemu bez problemu można określić wszystkie koszty i czas wykonania danej konstrukcji, a także uzyskać zgodę na budowę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by już w tym momencie zadbać również o rozwiązania, które pozwolą za zaoszczędzenie zużycia mediów.

Ważne jest również, by zdecydować, gdzie będzie znajdować się strefa magazynowania i załadunku, czy linia montażowa. Następnie następuje prefabrykacja konstrukcji stalowej. Firma, która zajmuje się całym projektem tworzy konkretne elementy, które potem będą składane. Oczywiście wszystko zostaje zabezpieczone przed korozją specjalnymi powłokami malarskimi w zależności od środowiska i ukształtowania terenu, w którym hala będzie się znajdować. Ostatnim krokiem jest montaż. Przebiega on szybko, jednak musi być wykonany dokładnie i nie ma tu miejsca na pomyłki. Na samym początku należy zająć się pracami ziemnymi, które pozwolą przygotować teren. Potem dopiero można przystąpić do ostatecznej instalacji, razem ze ścianami i dachem, a także dodatkowymi elementami, które zostały wybrane podczas projektu. Na samym końcu firmy zajmują się również utwardzeniem posadzki, jednak to zależy od jej rodzaju.

Budowa hal stalowych nie jest trudna. Jednak na samym początku należy zająć się wszystkimi formalnościami, by potem nie mieć żadnych problemów. Dzięki temu cały proces również przebiegnie szybko i sprawnie i bez problemów będzie można korzystać z nowego budynku, który z pewnością będzie służył przez lata.